„Klan zwierzaków. Jak razem możemy osiągnąć więcej” – Wydawnictwo EXPERTIA

Czy istnieje prawdziwa przyjaźń, której nic nie jest w stanie zniszczyć? Czy w pojedynkę można wiele osiągnąć, czy siła tkwi w zespole? Jak być asertywnym i umieć działać w zgodzie ze sobą samym? Warto ufać intuicji i kierować się tym co nam podpowiada?

Zapraszam Was dziś na recenzję bardzo ważnej, cennej i wartościowej książki, która w ciekawy, przystępny i nietuzinkowy sposób opowiada o pieniądzach, uczciwości, zaufaniu i dostrzeganiu swoich mocnych stron.

koszyk

Brant kochał pieniądze tak bardzo, że chełpił się nimi na każdym kroku. Na niczym nie oszczędzał, był bardzo rozrzutny, a każdą zarobioną kwotę szybko roztrwaniał na byle zachcianki. Żądza posiadania pieniędzy tak bardzo zawróciła mu w głowie, że szybko wpadł na pomysł posiadania ich więcej i więcej… Niestety nie były to uczciwe zachowania. Oszukiwał, wyłudzał, bogacił się kosztem innych i trwał w tym stanie latami.

Pewnej nocy nawiedziła go zjawa, która postanowiła wymierzyć sprawiedliwość. Brant dostał misję wypełnienia zadań, które zrekompensują jego złe postępowanie. Zamiast pracować uczciwie i w zgodzie z własnym sumieniem, on wybrał drogę na skróty… Teraz poniesie tego konsekwencje.

Brant został uwięziony w małej pozytywce, a jego zadaniem stanie się wnoszenie pozytywnych emocji do czyjegoś życia…

Bardzo dynamiczna, wartka i ciekawa fabuła to nie wszystko! Książka kipi od wiedzy, którą warto zaszczepiać już w najmłodszych dzieciach. Podążając przez karty książki ze zwierzęcymi bohaterami młodzi czytelnicy dowiedzą się m.in czym są odsetki, karta kredytowa, inflacja, kredyt, podatki, asertywność, intuicja, wpływanie na innych, wzajemna pomoc, przyjaźń i wiele, wiele więcej.

Wspaniale wybrzmiało tu ważne przesłanie – bez względu na to, jak wiele błędów w życiu popełnisz – nigdy nie jest za późno, by się zmienić! Każdy zasługuje na drugą szansę i ponowne zaufanie, trzeba jedynie pragnąć poprawy.

Beata Perzanowska w bardzo trafny i zrozumiały dla dzieci sposób przedstawia wartości, z jakimi warto iść przez życie. Udowadnia także, że razem możemy osiągnąć więcej, dlatego warto otaczać się ludźmi, którzy myślą i czują podobnie.

Książkę czyta się jednym tchem! Bardzo polecamy. Z pewnością sięgniemy po inne tomy w serii.

„Klan zwierzaków. Jak razem możemy osiągnąć więcej”

Tekst: Beata Perzanowska

Ilustracje: Adam Polkowski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 136

Dla dzieci: 5+

ISBN: 978-83-67098-43-4

Wydawnictwo: EXPERTIA