„Dzielne psy” 19 prawdziwych historii psów, które pomagają ludziom – Wydawnictwo KROPKA

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Kocha bezwarunkowo na dobre i na złe, potrafi skutecznie poprawić nastrój, świetnie wyczuwa ludzkie nastroje, a jego obecność łagodzi napięcie i stres. Psy to nie tylko wspaniali członkowie rodziny i wierni towarzysze życia, ale także wyjątkowi bohaterowie.

Wydawnictwo Kropka przygotowało fascynującą, ciekawą i bardzo wzruszającą książkę, wypełnioną prawdziwymi historiami psów. „Dzielne psy” to zbiór aż dziewiętnastu ciekawych historii, które udowodnią mądrość i zdolność poświęcenia tych zwierząt w imię miłości do ludzi, pasji i pracy.

Przeczytaliśmy tę książkę całą rodziną jednym tchem! Każda historia jest inna, wyjątkowa, dająca do myślenia.

koszyk

Pięcioletnia Sura jest mistrzynią w wykrywaniu obecności człowieka po zapachu, dlatego świetnie radzi sobie w przeszukiwaniu terenu po zejściu lawiny, czy gruzów po trzęsieniu ziemi. Miki był największym rozrabiaką, ale pewnego dnia w schronisku wypatrzył go pewien policjant widząc w nim wielki potencjał. Dziś ten dziewięcioletni border collie jest specjalistą w tropieniu, odnalazł wielu zaginionych i ratuje ludzkie życia. Milu nadała sens życia starszej, schorowanej pani. Dwunastoletni mieszaniec Darwen jest emocjonalnym wsparciem dla potrzebujących w domu opieki, a ratowniczka Frida doczekała się nawet swojego pomnika z brązu za pomoc w ocalaniu ludzi z najtrudniejszych katastrof. Inde wspiera strażaków w ich trudnej, wymagającej pracy, a mieszańce Princess i Rey odmieniły życie osadzonych w więzieniach. Urzekła nas historia Barry’ego, który uratował ponad 40 osób, w tym małe dziecko zagubione w lodowatej, ciemniej jaskini, które rozgrzał własnym ciałem i na grzbiecie przeniósł w bezpiecznie miejsce.

To zaledwie garstka historii! W książce czeka na Was mnóstwo innych pięknych bohaterów. Psy policyjne, tropiące, terapeutyczne, ratownicze w straży pożarnej, wyspecjalizowane w walce z terroryzmem i wykrywaniem materiałów wybuchowych. Wiele niesamowitych, poruszających opowieści, które pokazują wyjątkowość i wielką mądrość tych zwierząt.

Bardzo polecam.

„Dzielne psy” 19 prawdziwych historii psów, które pomagają ludziom

Tekst: Lucas Riera

Przekład: Barbara Bardadyn

Ilustracje: Grace Helmer

Oprawa: twarda

Ilość stron: 42

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-67996-63-1

Wydawnictwo KROPKA