Kapitan Nauka – Super QUIZ: KOTY i STWORY – nauka i zabawa 7+

Mądre, kreatywne, pięknie ilustrowane zagadki, łamigłówki, gry i quizy to domena Kapitana Nauki. Na naszym blogu znajdziecie wiele wartościowych pozycji z Wydawnictwa Edgard, z których korzystamy codziennie. Dzisiaj chciałam zwrócić Waszą uwagę na dwa SuperQUIZy które wypatrzyła moja córka. Skierowane są do dzieci w wieku od 7 lat i posłużą na długo, gdyż zawierają naprawdę dużą dawkę ciekawostek, które zainteresują także dużo starsze dzieci.  Zapewne doskonale wiecie, iż nauka przez zabawę jest najlepszą formą edukacji, a tak właśnie zostały zaprojektowane quizy – mają przede wszystkim dobrze bawić, a mimo woli także uczyć i pomagać odkrywać świat.

 

Jakie są rodzaje quizów?

 

  • STWORY
  • KOTY
  • PIŁKA NOŻNA
  • CIAŁO CZŁOWIEKA
  • ZWIERZĘTA
  • KONIE
  • POLSKA
  • ŚWIAT
  • PIENIĄDZE
  • BIBLIA DLA DZIECI

Każdy quiz znajduje się w wygodnym tekturowym pudełku, dzięki czemu po skończonej zabawie można go odłożyć na półkę. Format tych zagadek jest bardzo podręczny, gdyż w torbie czy plecaku zajmuje niewiele miejsca, stąd można zabrać je do samochodu, do szkoły na długą przerwę, a nawet sprawdzą się w kolejce do lekarza, czy podczas pikniku. Solidna sprężynka, którą połączone są wszystkie zagadnienia ułatwia użytkowanie i sprawia że dziecko szybko może przeczytać to co go akurat zainteresuje, czy zaintryguje. Kolejność czytania nie ma znaczenia, wybór należy do Was.

 

 

Super Quiz STWORY to aż 54 niezwykle ciekawe stworzenia o których dowiecie się wielu fascynujących faktów. Na jednej stronie karty znajdziecie ilustrację, podpis i krótką charakterystykę danego stwora, a na drugiej trzy pytania dotyczące treści, oraz dla ułatwienia – także odpowiedzi. Dzięki temu szybko można sprawdzić swoją wiedzę. Autorką tego quizu jest Paulina Kaniewska, zaś magiczne, utrzymane w klimacie baśniowym stwory zmalowała Monika Rychlicka – Borzechowska.

Stwory, czyli kto?

Na kartach 1-18 znajdziecie stwory należące do kultury słowiańskiej, zaś pozostałe wymyśliły inne narody lub występowały one w różnych zakątkach świata. Są to np. strzygi, wodniki, lesze, zmory, skrzaty, kikimory, licha, pegazy, gorgony, syreny, smoki, wampiry, bazyliszki, czarownice, wilkołaki, gryfy, gremliny, trolle, krasnoludy, dżinny, oraz wiele, wiele innych, również tych mniej popularnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Super Quiz KOTY to aż 54 karty, a na nich wszystko to co każdy miłośnik tych czworonogów wiedzieć powinien. Wiadomości, ciekawostki i wskazówki przydatne w codziennym obcowaniu z tymi zwierzętami, a nawet informacje o sławnych kotach. Na jednej stronie zawarta jest ciekawostka wraz z ilustracją, a na drugiej jak na tę formę przystało – pytania do treści. Są także malutkim drukiem napisane odpowiedzi, więc można bez problemu sprawdzić swoją wiedzę. Autorką tych quizów jest Małgorzata Biegańska – Hendryk.

 

Koty i wszystko o kotach:

Karty zawierają bardzo różnorodne zagadnienia z życia tych zwierząt, od ich pochodzenia, przez charakterystyczne cechy oczu, wibrysów, pazurów, zębów i języka, ogona, futra, aż po zagadnienia związane z żywieniem, spadaniem na cztery łapy, pechem związanym z czarnym kotem, czy podróżami, czipami, drapakami. Mali czytelnicy dowiedzą się o różnicach w rasach kotów, poznają te popularne, jak również orientalne i rzadko spotykane. Dzięki quizom dowiemy się o dziwnych zachowaniach naszych czworonożnych pupili, wystawach, badaniach i szczepieniach, a nawet o tym co kotu szkodzi. Jest to istne kompendium bardzo ciekawych wiadomości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Wygodna forma i bardzo ciekawa tematyka, zaś wiadomości zawarte na kartach są krótkie i zwięzłe, tak aby jak najwięcej zostało w głowie dziecka. To już nasze kolejne quizy, do których zasiadamy z przyjemnością. Ze względu na bardzo staranne wydania świetnie sprawdzą się na prezent i są gwarancją dobrej zabawy na długi czas, szczególnie podczas deszczowych, jesiennych wieczorów.

 

Dodaj komentarz