BYŁ SOBIE CZŁOWIEK – komiks + film DVD tom 1 – PREHISTORIA

Dziś z ogromnym sentymentem chciałam Was zaprosić do lektury komiksu „Był sobie człowiek. Tom 1. Prehistoria”.  We mnie, dorosłej osobie książka wywołała miłe wspomnienie dzieciństwa, bo wychowałam się na tych kultowych i ponadczasowych serialach. Dziś pasję do reżyserowanych przez Alberta Barille filmów przekazuję trójce swoich dzieci, z którymi na nowo odkrywam uroki tych edukacyjnych programów. Bardzo się cieszę, że oprócz filmów dostępne są także książki, a szczególnie tak lubiane przez młodych czytelników komiksy.

 

 

Pierwszy z serii tytuł opowiada o prehistorii. Duży format, twarda oprawa i 48 stron wartościowej wiedzy od Wydawnictwa Hippocampus to gwarancja idealnej lektury dla całej rodziny. Na kartach komiksu przeniesiemy się aż 5 miliardów lat wstecz do wielkiego wybuchu, w wyniku którego po wielu milionach lat powstała planeta. Mali czytelnicy na własne oczy będą mogli przekonać się jak powstały chmury, morza, wulkany, a przede wszystkim pierwsza żywa komórka, która dała początek nowym organizmom  – wiciowcom. Tak przez kolejne miliony lat przenosimy się do powstania pierwszej ryby, która ewoluowała do ichtiostegi – pierwszego zwierzęcia, które wyszło na stały ląd. Kolejne będą gady, następnie panujące ponad 100 milionów lat dinozaury i wreszcie nastanie era mezozoiczna, podczas której małe ssaki będą się zmieniać, aż staną się przodkami małp człekokształtnych. Przez kolejne tysiąclecia małpy bardzo ewoluowały i dzieci będą mogły bardzo dokładnie i z istotnymi szczegółami zobaczyć ten proces. Co jedli pierwsi ludzie, jak odkryli ogień, gdzie uciekali przed zimnem i w jaki sposób polowali? Te informacje i wiele innych znajdziecie w pierwszym, emocjonującym tytule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Wspólnie z Mistrzem, Piotrusiem, Pieretką, oraz nieodłącznymi Wredniakiem i Karłem odbędziecie fascynującą podróż do dalekiej przeszłości, w której odkryjecie wszystkie najistotniejsze fakty z dziejów ludzkości. Oryginalne rysunki Jean’a Bardbaud świetnie zobrazują najmłodszym narodzenie naszej Ziemi i pojawienie się pierwszych żywych organizmów. Książka zawiera płytę DVD, która jest świetnym uzupełnieniem komiksu. Już niedługo dostępne będą dwa kolejne tomy z serii: „Żyzne doliny i Egipt” oraz „Wikingowie” na które już z niecierpliwością wyczekujemy.

 

 

 

2 thoughts on “BYŁ SOBIE CZŁOWIEK – komiks + film DVD tom 1 – PREHISTORIA

  • 16/10/2017 at 18:22
   Permalink

   U mnie jest podobnie 🙂 Dzieci bardzo polubiły tę serię, a ja cieszę się że mogę ją oglądać z nimi i wracać do swojego dzieciństwa 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.