Seria książek dla przedszkolaków „PAN TOTI” – Wydawnictwo Arti

Dzisiaj chciałam zaprosić Was do lektury serii książek autorstwa Joanny Sorn-Gary, które ukazały się nakładem wydawnictwa Arti. Bardzo się cieszę, że dzięki jednej z mam, która jest czytelniczką mojego bloga odkryłam tę serię. Pierwsze miłe wrażenie wywołały u nas już okładki i ilustracje wewnątrz książek. Są to pozycje bardzo pięknie wydane, w twardych oprawach i z mnóstwem ilustracji, ponadto znaleźliśmy informację, że na podstawie ów książek powstał także serial telewizyjny, tak więc Pana Totiego możecie czytać i oglądać. Książki spodobają się dzieciom w wieku przedszkolnym, choć ja czytając je z moim 4 – letnim synkiem miałam także dwójkę zasłuchanych starszych czytelników i wszyscy razem bawiliśmy się świetnie.

 

 

Tytułowy Pan Toti to miły, tajemniczy stworek. Mieszka na nieodkrytej dotąd przez ludzi wyspie, na której wznosi się wysoka góra, a u podnóża wije się rzeka. Wyspę tę zamieszkuje Pan Toti, Hehel i Złośliwi Bliźniacy. Nasz główny bohater noszący charakterystyczny czerwony płaszczyk i kapelusz  zamieszkuje pień starego drzewa. Ten malutki ludek żywi się poziomkami, czasem upieczonymi przez siebie ciasteczkami, ze smakiem zajada także truskawki. Ale jest także coś ważnego, co skrzętnie ukrywa przed innymi. Jego tajemnica to klapa w podłodze, która kryje zejście do kopalni. Nikt nie wie o istnieniu tego zagadkowego miejsca, w którym dzieje się naprawdę wiele! Każdego dnia bowiem Pan Toti wyrusza w to miejsce by szukać skarbów. Z niebieską łopatką pod pachą, pokonując kilka drabin nasz poszukiwacz skarbów przeżywa niesamowite przygody. Raz znajduje nasionko, innym razem koła zębate, a w jednym z tytułów duży, szary garnek. Co takiego działo się ze skarbami znalezionymi pod ziemią? Jakie przygody czekają Pana Totiego i pozostałych bohaterów? Koniecznie zajrzyjcie do tej edukacyjnej serii o bardzo interesującej fabule.

Ale to nie wszystko! Każdy tytuł wyposażony jest jeszcze w coś ważnego, nietypowego i bardzo dla małych czytelników zaskakującego. Otóż, dzieje się tutaj bardzo dużo w rozkładzie topograficznym. Słowa każdej postaci mają inny kolor, niektóre wyrazy są zaakcentowane i wyróżnione inną czcionką, a ponadto znajdziecie zagadki i przeróżne zadania do wykonania odnośnie czytanego tekstu (np. policz ile razy Pan Toti skręcił w prawo, a ile razy w lewo, ponumeruj łóżka w zależności od wielkości, przejdź przez labirynt, wskaż przedmioty potrzebne do posadzenia ziarenka i inne). Dzięki takiej formie lektury bajkowe historie małego ludka są bardzo uatrakcyjnione, rozbudzają w dzieciach ciekawość, oswajają z wieloma podstawowymi elementami codziennego życia, a przede wszystkim bawią i cieszą. Mądra, wartościowa i bardzo starannie wydana seria, która będzie idealnym pomysłem na prezent dla przedszkolaka. Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo arti logo

 

 

2 thoughts on “Seria książek dla przedszkolaków „PAN TOTI” – Wydawnictwo Arti

 • 16/10/2017 at 10:21
  Permalink

  Wyglądają świetnie, ciekawe czy mojej uczennicy przypadłyby do gustu;)

  Reply
  • 16/10/2017 at 18:20
   Permalink

   Koniecznie spróbujcie 🙂 Pan Toti u nas jest lubiany nawet przez starszaki 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.