„trzy czte ry” – kreatywny i malowniczy KWARTALNIK nr 1

Na polskim rynku wydawniczym niełatwym zadaniem jest znalezienie ciekawego, wartościowego, kreatywnego i przede wszystkim pięknie wydanego pisma dla dzieci. To znaczy do niedawna tak było! Od wczoraj mamy w rękach cieplutką nowość, od której nie sposób oderwać oczu. „trzy czte ry” to kwartalnik dla czytelników w każdym wieku, od przedszkolaka po starsze dzieci. Redaktorkami naczelnymi są Agata Królak i Maria Dek – graficzki i ilustratorki, które do współpracy przy magazynie zaprosiły najlepszych twórców. Efekt jest oszałamiający! To co na pierwszy rzut oka zwraca swą uwagę to grafiki. Idealnie dobrane, stonowane kolory nie rozpraszają, nie ma tu przesytu, za to jest cudowny  styl, zabawny, ale nie infantylny. Następnie weźmy pod lupę format. „trzy czte ry” można rozłożyć jak dywan i odlecieć na nim w świat zabawy. Każda strona ma perforacje, przez co możemy je łatwo wyrwać i robić to co wyobraźnia nam podpowie. Można dorysowywać, kolorować, ozdabiać, albo oprawić dany obrazek w ramki i powiesić na ścianie. Pierwszy numer skupia się na wulkanach, zorzach i kometach. Ten wybuchowy temat to niekończąca się lawina pytań od ciekawych świata dzieci, dlatego mogą one odkrywać tu ciekawe zjawiska, a jednocześnie bawić się i tworzyć.

 

 

Można wykonać swój własny portret, poznać mieszkańców komet, znaleźć przepis na chrupiące meteoryty, zabrać kometę na spacer, pokolorować zorzę, znaleźć przepis na to jak zostać gwiazdą, przeczytać ciekawostki o wulkanach, wyciąć i pograć w memory i wiele, wiele więcej.

To nie jest jednorazowa zabawa. Kwartalnik jest obrazową opowieścią i zaproszeniem na wycieczkę do świata twórczości i wyobraźni, a przede wszystkim gwarancją obcowania z piękną ilustracją. Wydany został na grubym, solidnym papierze, więc częsty kontakt z ciekawskimi rączkami nie jest mu straszny. Bardzo się cieszę z tego projektu i zapewne będziemy stałymi czytelnikami kwartalnika „trzy czte ry”do którego lektury Was zachęcamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o kwartalniku, oraz listę miejsc gdzie można go nabyć znajdziecie tutaj:

Znalezione obrazy dla zapytania trzy czte ry kwartalnik

 

Dodaj komentarz