„Pościg” – Wydawnictwo ZNAK emotikon

Macie ochotę na „Pościg” ? Nakładem wydawnictwa Znak Emotikon ukazała się książka, która spodoba się każdemu młodemu czytelnikowi, oczekującemu od powieści emocji, przygody, dobrej zabawy i do tego jeszcze wątku science  fiction. Moja niespełna 10 – letnia córka nie dała się od książki oderwać, „pochłonęła” ją w jeden dzień. Zachęcona jej entuzjazmem zabrałam się szybko za lekturę z synem i wspólnie, rodzinnie możemy potwierdzić – to jest świetna książka!

Powieść jest w twardej oprawie, liczy 240 stron, a jej autor – Linwood Barclay ma na swoim koncie wiele tytułów skierowanych do dorosłych, wśród nich m.in. bestsellerowy „No Time For Goodbye” sprzedany w milionowym nakładzie. „Pościg” skierowany jest do dzieci w wieku od ok. 7 do 12 lat.

Poznajcie Czipa – niezwykłego psa! Ten czworonóg nie ma lekkiego życia. Zaznajamiamy się z nim w sytuacji, gdy Biały Fartuch próbuje się go pozbyć. Zwierzak od kilku lat przebywa w niewoli i zdążył już oswoić się ze swoimi „oprawcami”. Nie lubi ludzi którzy go karmią, szkolą i zajmują się nim, gdyż traktują wszystkich przedmiotowo i nie pałają miłością do zwierząt. Nasz główny bohater wśród całej ekipy Białych Fartuchów wybrał tylko dwie osoby które polubił, ale nie widział ich już od miesięcy. Pewnego feralnego dnia miał do czynienia z bezdusznym Simmonsem, który chciał pozbyć się zwierzęcia. Dzięki sprytowi i intuicji, Czipowi udaje się wydostać na wolność. Przestaje być więźniem! Jednak nie sama ucieczka była celem czworonoga, ma ważną misję do spełnienia – odnaleźć chłopca!

Czy temu sprytnemu, inteligentnemu niczym człowiek psiakowi uda się osiągnąć swój cel? Wyostrzony wzrok, węch, smak i możliwość sprawdzenia każdej informacji w jednej chwili sprawia iż szanse powodzenia są ogromne. Jednak by uratować znajdującego się w wielkim niebezpieczeństwie chłopca nie wystarczą tylko nowe technologie i wbudowane w zwierzę bazy danych, liczy się też instynkt!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pełna akcji, zaskakujących zwrotów i przygody książka, której lektura trzyma w napięciu i podkreśla tak ważną życiową wartość jaką jest przyjaźń i uczucia. Polecamy każdemu młodemu czytelnikowi, nie tylko fanom czworonogów.  Ważny przekaz, który płynie z „Pościgu” skłania do refleksji i jest gwarancją dobrej lektury.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.