Młodzi czarodzieje – EGMONT – gra planszowa od 6 lat.

Wraz z nadejściem jesieni i deszczowej, pochmurnej aury coraz częściej sięgamy po gry planszowe. To świetny pomysł na ciekawe spędzenie czasu, główkowanie, trenowanie pamięci i zdrowej rywalizacji. Jedną z gier którą bardzo polubiliśmy i w którą gramy regularnie są „Młodzi czarodzieje” z wydawnictwa Egmont. Należy ona do serii „Zagraj ze mną” i skierowana jest do dzieci w wieku od 6 lat. Jej autorami jest duet: Lukas Zach i Michael Palm, zaś ilustracje wykonała Anne Patzke. Ta wyjątkowa przygoda dla małych adeptów magii rozgrywana może być we dwie do maksymalnie sześciu osób i jedna rozgrywka zajmuje około 15-20 minut.

 

 

Latające miotły, mówiące koty i wszelkie przedmioty potrzebne do magicznych sztuczek są sprzedawane w sekretnym miejscu zwanym nocnym rynkiem. Tylko dorośli czarodzieje mogą do niego wejść. Antek, Alek i Ania, uczniowie 2 klasy szkoły magii jeszcze nimi nie są i od dawna powinni być w łóżkach! W tajemnicy pod osłoną nocy, ci uczniowie wymknęli się ze szkoły. Duszek strażnik zauważył zuchwałych wędrowców i już depcze im po piętach. Pędźcie z powrotem do szkoły zanim duszek was złapie! Drogę oświetlą wam świetliki – tylko musicie je najpierw znaleźć!

Zadaniem graczy jest dotrzeć do szkoły magii, zanim duch złapie któregoś z graczy.  Aby tego dokonać, trzeba zapamiętywać położenie świetlików na planszy. Gra się zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Gracz, który ostatnio był w lesie, otrzymuje znacznik zegara i będzie rozpoczynać grę. W swojej turze rzuca się 3 kostkami.

 

Co znajdziemy w pudełku?

•  1 planszę
•  1 szkołę magii ze schodami (5 elementów)
•  6 pionków graczy (adepci magii w 6 kolorach)
•  1 duszka
•  1 znacznik zegara
•  18 kafelków drzew (2 duchy i 16 świetlików)
•  3 kości (z symbolami: 1 duszek, 1 magiczna mikstura, 16 świetlików)
•  3 magiczne mikstury
•  3 zaklęcia kości

 

 

Gra wykonana jest bardzo solidnie, a plansza po złożeniu mieści się w kartonowym pudełku. Świetliki również wykonane są z grubej tektury, przez co bez problemu przetrwają częsty kontakt z małymi rączkami. Wszystkie pionki wykonane są z drewna. Oprócz tego, że „Młodzi czarodzieje” są bardzo ekscytującą rozgrywką, to zapewniają także świetny trening pamięci. Odnalezienie pary świetlików nie zawsze jest proste. Gra świetnie sprawdzi się jako prezent.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tu kupisz

Dodaj komentarz