„Paweł i Gaweł – książka dźwiękowa” – CZYTAJ, SŁUCHAJ, KOLORUJ

Bardzo lubię pomysłowych rodziców, a szczególnie mamy, które dzięki macierzyństwu odkrywają swoje pasje i spełniają marzenia. Jedną z takich kobiet jest Agnieszka Gasparska, której dzieci dodały skrzydeł i pokierowały właściwym torem. Logopeda, pedagog specjalny, przedszkolanka, filolog języka polskiego i mama trójki dzieci stworzyła coś, czego dotąd na rynku książki dziecięcej brakowało.

 

 

Książka dźwiękowa „Paweł i Gaweł” to pozycja, która angażuje zmysły i pobudza kreatywne myślenie jednocześnie. Przekazywany z pokolenia na pokolenie wiersz Aleksandra Fredry zyskał nowe oblicze. Książka jest do czytania, słuchania, oglądania, a także rysowania. Na poszczególnych stronach jest zamieszczony tekst wiersza z kolorową ilustracją, a na kolejnych kolorowanki. Wszędzie można dorysowywać ilustracje mazakami suchościeralnymi, a potem je wycierać zamieszczonymi na mazakach końcówkami. Na tylnej okładce jest umieszczony panel dźwiękowy z nagranym przez pomysłodawczynię wierszem, który odtwarza się po naciśnięciu przycisku.

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat, młodsze dzieci (w wieku 2 lat) też mogą z niej korzystać, ale wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej. Pozycja ta wykonana jest z grubej tektury, a panel z plastiku. Wszystkie elementy książki oraz mazaki przeszły testy i są bezpieczne dla dziecka.

Staś „bawi się” książką codziennie i to na wiele sposobów. Czasami siada na kanapie i włączając po kolei przyciski wsłuchuje się w tekst, który wydobywa się z głośniczka, czasami przewraca karty książki i sam opowiada przygody Pawła i Gawła, często koloruje obrazki na swoje sposoby, a potem ma świetną zabawę z ich ścieraniem.

Bardzo polecamy! Myślę że książka sprawdzi się idealnie do rozbudzania w dzieciach pasji czytelniczych, gdyż taka nietypowa forma przemówi nawet do maluchów, które na co dzień za książkami nie przepadają. Dzięki temu, że mogą one dodatkowo zająć się kolorowaniem i słuchaniem sporo czasu spędzą nad tą publikacją. Ja już śmiało stawiam tezę, iż „Pawła i Gawła” mogę recytować z pamięci! 🙂 Dzieci ćwiczą tu także swoje rączki, zdolności artystyczne, oraz trenują skupianie uwagi, bo trzeba wiedzieć w jakiej kolejności naciskać przyciski, aby usłyszeć dalszy ciąg emocjonującej bajki. Ponadto mali czytelnicy oswajają się z klasyką, która zawsze będzie w modzie! Dzieci rozpoczynające przygodę z samodzielnym czytaniem będą miały dużo frajdy ze śledzenia tekstu i przekładania stron w odpowiednim momencie. To również świetny pomysł na oryginalny prezent.

Tutaj możecie posłuchać fragmentu książki 🙂

 

Książkę można kupić na stronie:

www.PoezjaGlosu.pl

 

6 thoughts on “„Paweł i Gaweł – książka dźwiękowa” – CZYTAJ, SŁUCHAJ, KOLORUJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.