„Pamiętnik z Aniołem Stróżem” – Wydawnictwo DREAMS

Zapraszam dziś na spotkanie z bardzo ciekawie zaprojektowaną i przepięknie wydaną w formie pamiętnika książką, skierowaną do dzieci w wieku od około 6 lat. „Pamiętnik z Aniołem Stróżem” to pozycja autorstwa Lidii Miś, która ukazała się nakładem wydawnictwa Dreams. Twarda oprawa jest bardzo przyjemna w dotyku, ma strukturę płótna, zaś 192 strony które wypełniają wnętrze obfitują w czarno-białe ilustracje, które wykonała Nadzieja Zawadskaya. Dodatkowo znajdziemy tu błękitną jak niebo tasiemkę – zakładkę, która będzie bardzo pomocna, a jednocześnie stanowi piękną ozdobę.

 

 

Książka ma za zadanie oswoić dziecko z wiarą chrześcijańską, a głównie z danym od Boga aniołem – opiekunem. Mali czytelnicy znajdą tu zadania do wykonania samodzielnie lub z pomocą rodziców, jak również ilustracje do pokolorowania i miejsce na własne rysunki, czy notatki. Można z niej korzystać na wiele sposobów, a o kolejności wypełniania będzie decydowało dziecko. W zależności od dnia, czy wydarzenia wystarczy odnaleźć odpowiednią stronę i wypełnić kartę o danej tematyce. Jeżeli będzie akurat Boże Narodzenie wówczas szukamy tematu dotyczącego tego święta, gdy dziecko ma radosny dzień w szkole kartkuje pamiętnik w poszukiwaniu miejsca odnośnie tej tematyki. Gdy mamy gorszy dzień wówczas możemy swe smutki małe i duże wypisać w zamieszczonych rubrykach. Gdy przeżyliśmy przygodę znajdziemy miejsce na jej opisanie, gdy obejrzeliśmy ciekawy film możemy napisać o nim kilka słów. Znajdą się tu także miejsca na wpisanie samodzielnie ułożonych modlitw, czy wymienienie zadanych w szkole lektur. Słowem – autorka pomyślała o wszystkim i w jednej książce zamknęła zwykłe, codzienne dni i ważne, podniosłe momenty. Dziecko wedle nastroju, czy pod wpływem przeżytych wrażeń może sięgnąć po swój własny, osobisty pamiętnik i zapisać w nim to na co ma akurat ochotę, co go ucieszyło, zadziwiło, lub zasmuciło.

Tym co bardzo nas zauroczyło są szkice ilustratorki, którym dzieci mogą nadać dowolne barwy. Wypełniając i kolorując pamiętnik stają się one bowiem jego autorami, co jest dla najmłodszych ogromnym przeżyciem. Dzięki takiej zabawie pociechy trenują formułowanie zdań, opisywanie wrażeń i wyrażanie uczyć. Kart jest tu tak dużo, że pamiętnik starczy na bardzo długi okres czasu, a po wypełnieniu schowany głęboko i na długo może być po latach piękną pamiątką z dzieciństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Wartościowy pomysł na prezent dla dziecka z każdej okazji. Moja 9 letnia córka bardzo ucieszyła się ze swojego egzemplarza i już częściowo zaczęła go wypełniać. Co wieczór dokonuje nowego wpisu i ma z tego dużo radości. Jest przepięknie wydany i może z powodzeniem być podarkiem z okazji Pierwszej Komunii Świętej, Bożego Narodzenia, czy urodzin.

 

Księgarnia internetowa - Wydawnictwo Dreams

 

 

2 thoughts on “„Pamiętnik z Aniołem Stróżem” – Wydawnictwo DREAMS

 • 07/10/2017 at 07:06
  Permalink

  Bardzo kreatywny pamiętnik idealny na prezent.

  Reply
 • 07/10/2017 at 08:01
  Permalink

  Pomysł bardzo fajny, aczkolwiek do mnie te ilustracje kompletnie nie przemawiają…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.