„Mechanica. Przewodnik dla początkujących” – Wydawnictwo TEKTURKA

Dziś zapraszam Was w podróż do przyszłości, do niesamowitego świata, w którym istnieją zwierzęta o jakich Wam się nie śniło. „MECHANICA” to elegancko wydana książka, której autorem jest Lance Balchin i która to szybko stała się w Australii bestsellerem. W Polsce ukazała się dzięki Wydawnictwu Tekturka i również wśród moich małych czytelników błyskawicznie stała się hitem.

Pozycja wydana jest w formie albumu, w twardej, szytej, lakierowanej oprawie, z wytłaczanymi literami. Na 40 stronach znajdziemy aż 13 niebywałych okazów – futurystycznych, mechanicznych zwierząt przyszłości. Książka otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie „CBCA Book of the Year Awards 2017”, w kategorii książka ilustrowana i skierowana jest do czytelników w wieku od 7 lat.

Dawno, dawno temu Ziemia była żyzna, morza tętniły życiem, a dzikie zwierzęta zamieszkiwały pokryte gęstą roślinnością lądy. Gdy ludzie zaczęli zasiedlać planetę, powoli krok po kroku rozpoczęła się rewolucja przemysłowa, która przyniosła zgubne skutki. Wzrastało zanieczyszczenie środowiska, chemiczne i radioaktywne odpady niszczyły planetę i w ten sposób wiele ziemskich gatunków zwierząt wymierało. W 2200 roku wielkie obszary Orientu, oraz obu Ameryk stały się pustkowiem – dzika przyroda wyginęła! By wypełnić stratę po wymarłych organizmach stworzono sztuczne formy życia – mechanusy.

Z pierwszych stron książki poznacie w skrócie zarys historii, zaś na kolejnych kartach odkryjecie nowe gatunki, ich opisy, parametry i przede wszystkim obłędne ilustracje, wydawałoby się tak prawdziwe, tak szczegółowe, jakby miały zaraz „wyjść” z książki i unieść się w powietrze! Przegląd mechanusów jest bardzo wyraźny, gdyż jedną całą stronę zajmuje stylowa fotografia, a obok znajduje się charakterystyka danego okazu. Poznajcie ważkę królewską, motyla chińskiego, kosa elektrycznego, orła syntetycznego, kolibra ośmiopiórego, czy nietoperza automatycznego. Jest w czym wybierać! Wśród moich dzieci prym wiedzie pająk elektryczny i wąż przegubowy, ale znajdziecie także pszczołę zabójcę, ćmę i muchę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy Wam serdecznie taką podróż w przyszłość, choć mamy nadzieję że nie ziści się ona naprawdę! Niech będzie jedynie przestrogą, ważną lekcją świadomości, apelem, ostrzeżeniem, zwróceniem uwagi na współczesny problem – zanieczyszczenie i skażenie chemiczne środowiska, które powoli, krok po kroku wyniszcza istoty żywe. Album stał się ogromną inspiracją dla mojego zakochanego w kabelkach i elektronice synka, który każdego dnia tworzy „coś z niczego”. Zebrał ostatnio sporo piór bażancich, przewodów ma pod dostatkiem, więc wkrótce poznam zapewne nowego członka naszej rodziny. A tymczasem oczekujemy już na kolejny tytuł z serii: „Aquatica” w którym będzie mowa o wodnych stworzeniach.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

 

8 thoughts on “„Mechanica. Przewodnik dla początkujących” – Wydawnictwo TEKTURKA

Dodaj komentarz