„Kapelusz opowieści. Poczytaj ze mną” – zbiór 7 opowieści! Wydawnictwo HarperKids

„Mamo, czytajmy ten Kapelusz!” – tak wołał Staś przez ostatnie dni, okrzykując książkę „Kapelusz opowieści. Poczytaj ze mną” jedną z najciekawszych jakie mamy w swojej biblioteczce, a musicie wiedzieć, że nasza biblioteczka jest całkiem pokaźna 😉

Jednak ja wcale się Stasiowi nie dziwię, bo czytanie tej książki dzieciom na głos było wielką przyjemnością, a gdy ją skończyliśmy, wówczas Stach zarządził czytanie od początku i wcale mi to nie przeszkadzało!

koszyk

Książka jest zbiorem siedmiu opowieści. Każdą z nich przygotował inny autor lub autorka. Znajdziecie tu historie napisane przez Zofię Stanecką, Pawła Beręsewicza, Ewę Nowak, Justynę Bednarek, Joannę Jagiełło i Jarosława Kaczmarka. Każda z nich należy do innego gatunku literackiego, dzięki czemu dzieci poznają baśń, powieść fantasy, reportaż, dziennik, przygodę i kryminał. Dużym walorem tego zbioru są także ilustracje. Przygotowali je wspaniali polscy ilustratorzy: Marianna Sztyma, Joanna Rusinek, Aleksandra Krzanowska, Marta Krzywicka, Daria Solak, Agata Kopff i Katarzyna Trzeszczkowska.

Każdą opowieść poprzedza ciekawy wstęp i charakterystyka danego gatunku literackiego, dlatego też dzieci będą mogły w pełni zaznajomić się i zrozumieć różnice wynikające między gatunkami.

Serię „Poczytaj ze mną” możecie znaleźć także jako osobne, pojedyncze tytuły, natomiast tutaj znajdziecie pierwszy tom zbiorczego wydania serii „Poczytaj ze mną” zatytułowany „Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną” –> KLIK!

Nie potrafimy wybrać ze Stasiem jednej, najciekawszej opowieści. Każda jest zupełnie inna i każda nas oczarowała. Historie poruszają także ważne tematy, jak np. akceptacja odmienności, pokonywanie własnych barier i lęków. Poznacie ciekawy dziennik archeologa, marzącego o wielkim odkryciu, zagadkowy kryminał o uczennicy, która by schwytać sprawcę musiała opanować ważną sztukę dedukcji. Nie zabrakło kosmicznej przygody i fantastycznej powieści, rozgrywającej się w krainie dęboludów.

Dużym walorem jest piękne wydanie książki i duża, przejrzysta czcionka, która zachęci do lektury początkujących czytelników. Literatura ma tak wiele barw i form, że warto się nimi delektować i wspólnie je odkrywać. Uważam, że jest to jedna z najciekawszych książek tego roku i z radością będziemy do niej wracać. Polecamy!

HARPERKIDS: CZAPU CZIPU - Zabawy z wyobraźnią - RynekZabawek.pl

Dodaj komentarz