Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną – Wydawnictwo HarperKids

Literatura ma wiele barw i warto je odkrywać wspólnie z dzieckiem. „Kociołek opowieści” jest zbiorem siedmiu gatunków literackich. Znajdziecie tu baśń, epos, opowiadanie, bajkę, powieść fantasy, reportaż i kryminał. To istny kocioł literacki przygotowany przez czołowych polskich pisarzy i ilustratorów.

koszyk

Książka ma dużą i przejrzystą czcionkę, dobrze się sprawdzi jako samodzielna lektura dla czytelników w wieku wczesnoszkolnym. Pomoże także w przyswajaniu form i gatunków literackich. Do „Kociołka opowieści” trafiły bowiem: epos Jarosława Góskiego „Pieśń o sowie”, przypowieść fantasy Zofii Staneckiej „Kiedy pada deszcz. Przejście”, wierszowana bajka Agnieszki Frączek „Po co komu mamut?”, baśń „O rybaku, który szukał księżyca” Emilii Kiereś, reportaż Ewy Nowak „Kot, który zgubił dom”, komedia pomyłek Joanny Olech „Ząb czarownicy” oraz kryminał Zuzanny Orlińskiej „Kosmiczna katastrofa”. Ilustracje przygotowali: Aleksandra Krzanowska, Joanna Rusinek, Jola Richter-Magnuszewska, Joanna Olech, Magda Kozieł-Nowak i Adam Pękalski.

Ta pięknie wydana, bogato ilustrowana książka to nie tylko zaproszenie dziecka w świat wyobraźni. To również ważna lekcja badania literatury i pokazania jak bardzo jest ona różnorodna. Jest tu miejsce na śmiech dzięki mamutowi, któremu znudziło się bycie malowidłem naskalnym i ruszył w świat pełen tajemniczych stworzeń. Są chwile wzruszenia – szczególnie ujęła nas prawdziwa historia kota, który ze swoją rodziną uciekał z Iraku, w którym trwała wojna. Staś chętnie pobawił się w detektywa rozwiązując zagadkę o kradzieży modeli planet i nawet sam wpadł na trop złodzieja, zanim doczytaliśmy kryminał do końca!

To aż 288 stron wspaniałej literackiej uczty. Pod koniec każdego rozdziału znajdziecie ciekawe informacje o danym gatunku literackim. Bardzo polecamy!

„Kociołek opowieści”

Ilość stron: 288

Wydawnictwo: HarperKids

Dla dzieci: 5+

Tomek i przyjaciele. 100 pierwszych słów" (Harper Collins Kids)

Dodaj komentarz