„Kaczka, co przebrała miarkę” Pan Poeta – Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Kwa – Kwa Szanel, Kaczmani, KACZiDas – to przezabawne marki odzieżowe, w których ciuszki stroi się główna bohaterka kolejnej książki Pana Poety – „Kaczka, co przebrała miarkę”. Po „Kurze, co tyła na diecie” , „Wróblu, co oćwierkał sąsiadów” i „Kruku, co kracze pokrakanie” przyszła pora na kaczkę właśnie. Tradycyjnie dobry humor miesza się z wartościowym przekazem, a niebanalne ilustracje i nadanie ptakom cech ludzkich powoduje iż małym czytelnikom łatwiej przychodzi zrozumienie puenty opowieści.

 

 

Autorem tej niedługiej, acz niezwykle wartościowej lektury jest Pan Poeta – największy, bo prawie dwumetrowy bajkopisarz, mający na swoim koncie wiele zabawnych, rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. Tytuł o kaczce jest czwartą z serii bajek Pana Poety, która lekko i dowcipnie ukazuje małym czytelnikom ważne życiowe sprawy.

Jeżeli jesteście ciekawi kto kryje się pod pseudonimem – Pan Poeta, to koniecznie odwiedźcie stronę autora.

 

panpoeta.pl

 

Tym razem temat dotyczy nadmiernego strojenia się i skupiania na idealnym wyglądzie. Otóż tytułowa kaczka otoczona kolorowymi piórkami i strojami ma poważny dylemat, gdyż nie potrafi wybrać najlepszej kreacji na piątkową randkę z kaczorem! Wciąż przymierza, wkłada, każdego ranka przegląda się w lustrze, marzy o byciu miss stawu, ale nie potrafi podjąć ostatecznej decyzji i dlatego prosi o pomoc łabędzie, które jak uważa doskonale znają się na modzie. Oczywiście ptasi kumpel przybywa z pomocą i wielką ochotą doradztwa, tylko jak się okazuje… jest już za późno, bo nastała sobota i kaczka zwyczajnie przegapiła randkę!

Krótka, jak w przypadku każdego tytułu Pana Poety z niewielką ilością tekstu opowieść wyróżnia się od dotychczasowych trzech tytułów zastosowaniem przez autora zabiegu stylistycznego, polegającego na wielokrotnym użyciu tych samych wersów, celem uzyskania rytmizacji, podkreślenia znaczenia, oraz zwiększenia ekspresji historii.

 

 

 

 

 

 

Książka skierowana jest do maluchów od 3 roku życia, ale i starsze dzieci znajdą w niej coś dla siebie. Duża i wyraźna czcionka ułatwi samodzielne czytanie, a przekaz jaki płynie z tej zabawnej opowieści może stać się pretekstem do rozmowy z dzieckiem o wartościach jakimi warto się w życiu kierować. Często zapatrzeni w siebie zapominamy o tym co jest w życiu najważniejsze i możemy przeoczyć to na czym zależy nam najbardziej. Niemiła przygoda jaka spotkała kaczkę niech stanie się przestrogą dla wszystkich czytelników, nie tylko tych najmłodszych. Książka pomoże zrozumieć że nie szata zdobi człowieka, ale przede wszystkim liczy się jego wnętrze i serce. Ponadto lektura może zachęcić maluchy do nauki dni tygodnia i będzie pomocna w zrozumieniu pojęcia upływającego czasu.

Polecamy serdecznie i zachęcamy do sięgnięcia po kaczą opowieść. Wszystkie książki z tej serii są wydane w twardej oprawie i na grubszym, matowym papierze, który przetrwa częste kontakty z małymi rączkami. Cudowne ilustracje które dominują na kartach rymowanej bajki jak zawsze grają pierwsze skrzypce. Joanna Młynarczyk w każdym tytule potrafi w mistrzowski sposób zobrazować emocje i przywary, o których mówi Pan Poeta. Seria idealna na prezent dla każdego przedszkolaka.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejną opowieść, której tym razem bohaterem będzie paw. Ach, już zacieramy ręce, tzn, piórka 🙂

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania prószyńśki logo

 

 

Dodaj komentarz