Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu – detektywistyczna książka z niespodziankami – patronat bloga

Książki detektywistyczne fascynują dzieci! Mamy w swojej biblioteczce wiele pozycji z zagadką w tle, ale to zwykle książki dla starszych dzieci. Tym razem mam coś świetnego dla przedszkolaków!

„Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu” to bogato ilustrowana, pełna atrakcji i aktywności książka do wspólnego czytania. Dzieci poczują się jak prawdziwi detektywi pomagając tytułowej bohaterce odnaleźć zgubę, do tego nauczą się oswajać emocje i będą mogli być współautorami książki decydując o przebiegu akcji i tworząc portret pamięciowy.

koszyk

Autorką książki jest Maja Strzałkowska, zaś ilustracje przygotował Daniel Włodarski. Książka jest bardzo starannie wydana, na doskonałej jakości matowym papierze i w twardej oprawie. Idealnie sprawdzi się na prezent dla dzieci w wieku około 4-7 lat.

Historia opowiada przygody Julki, która zła i bezsilna płacze z powodu zaginięcia ukochanej lalki. Tak mocno uderza nogą w podłogę, że powstaje dziura, a z dziury wyłania się… kłębek nerwów! Niteczkowy stworek szybko zaprzyjaźnia się z dziewczynką i razem zaczynają przygodę – przeprowadzają śledztwo. Julka i Szpulka tworzą portret pamięciowy ukochanej zabawki – lalki Lulu i wyruszają z domu szukać tropów. Akcja poszukiwawcza jest bardzo dynamiczna, a dzieci same mogą decydować jak dalej potoczy się jej przebieg!

Perypetie Julki to pełna wartości książka do aktywnego czytania. Dzieci oswoją się z kolorami, emocjami, nauczą się logicznego myślenia, cierpliwości i zdobędą zmysł detektywistyczny! To jedna z tych książek, do których chce się wracać i które wnoszą wiele dobrego w wychowanie mola książkowego. Pod koniec znajdziecie także świetną aktywność, w postaci labiryntów. Polecamy gorąco.

One thought on “Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu – detektywistyczna książka z niespodziankami – patronat bloga

Dodaj komentarz