Julka i Szpulka. Kościochrupek – TOM 2 detektywistyczne historie dla najmłodszych!

Pamiętacie książkę „Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu”, o której pisałam kilka miesięcy temu? Uważam, że to jedna z najlepszych książek detektywistycznych dla najmłodszych dzieci! Bogato ilustrowana, wypełniona aktywnościami i licznymi atrakcjami książka zainteresuje każdego przedszkolaka. Bardzo lubimy do niej wracać i cieszymy się ogromnie, że pojawił się właśnie kolejny tom przygód Julki i Szpulki!

„Julka i Szpulka. Kościochrupek” autorstwa Mai Strzałkowskiej to kolejne perypetie tytułowych bohaterek. Tym razem autorka poruszyła bardzo ważny temat oswajania strachu, udowadniając, że nie jest on zawsze tak przerażający jak się nam wydaje!

koszyk

Nocą zza okna Julki docierały dziwne odgłosy. Dziewczynka, ściskając swoją ukochaną lalkę starała się przetrwać te straszne dźwięki, ale w końcu pobiegała do sypialni rodziców i z nimi spędziła noc. Rankiem, wraz ze swoim małym kłębkiem nerwów – Szpulką zabrały się za rozwikłanie zagadki. Musiały wiedzieć, skąd dochodziły te dźwięki… Obawiały się, że w ogrodzie czyhają duchy lub kościotrupy, więc z dystansem i obawą ruszyły przed siebie. Wkrótce jednak po rozmowie ze zwierzęcymi przyjaciółmi okazało się, że nocą wyje pies sąsiadów, któremu zaginęła kość!

Julkę ogarnął spokój i radość, gdy zdała sobie sprawę, że duchy i kościotrupy były jedynie w jej wyobraźni, ale przecież pozostawała jeszcze sprawa zaginionej kości! Dziewczynka w towarzystwie Szpulki postanowiła sprawdzić okolicę, wytypować podejrzanego i odnaleźć zgubę. Zrobiła mapę okolicy, zebrała odciski łap i butów, porozmawiała z okolicznymi zwierzętami i po długich analizach, ustaleniach i przemyśleniach zagadka została rozwiązana! Nie zdradzę Wam jednak finału, bo to ekscytujące i koniecznie warto przeżyć go samemu 🙂

To nie jest zwykła książka! Na jej kartach znajdziecie liczne podpowiedzi, pytania i wskazówki, które sprawią, że dziecko poczuje się jak prawdziwy detektyw. Na mapie będziecie zamieszczać naklejki, porównywać tropy, czeka Was typowanie podejrzanych i dokończenie rysunku idąc śladem kropek. To swego rodzaju interaktywna seria, której dzieci są współautorami.

Seria jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na pomysłową historię, która wciągnie dziecko od pierwszej, po ostatnią stronę, ale także za wydanie. Twarda oprawa, doskonałej jakości grubszy i matowy papier oraz liczne ilustracje Daniela Włodarskiego sprawiają, że aż miło się do niej wraca. Autorka zadbała o każdy element i ta książka dopracowana jest w najmniejszych detalach.

Jeśli szukacie mądrej, ciekawej, wartościowej książki dla młodego czytelnika w wieku około 4 – 8 lat to seria o Julce i Szpulce będzie strzałem w dziesiątkę. Oprócz bycia prawdziwym detektywem mali czytelnicy nauczą się oswajać strach i patrzeć na niego łaskawszym okiem.

Z radością patronuję tej serii i mam nadzieję, że będę powstawały kolejne tytuły, bo takich książek nam potrzeba!

Jeśli nie znacie jeszcze pierwszego tomu, to koniecznie do niego zajrzyjcie. Zapraszam –> Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu.

2 thoughts on “Julka i Szpulka. Kościochrupek – TOM 2 detektywistyczne historie dla najmłodszych!

  • 01/06/2021 at 13:40
    Permalink

    Bierzemy udział. Co za piękne obrazki przykuły moją uwagę. Jestem pod wielkim wrażeniem ksiazki. Córka Alicja sama czyta już książki byłaby to dla niej wielką NIESPODZIANKĄ. Z chęciom sami wydamy recenzje o książce.

Dodaj komentarz