Van Dog – Wydawnictwo HarperKids

Książki obrazkowe mają duże znaczenie w budowaniu poczucia gustu i estetyki, dlatego warto od najmłodszych lat oswajać dzieci z tym co najpiękniejsze. Jeśli miałabym wymienić garść wyjątkowych ilustratorów w naszym kraju to z całą pewnością znalazłaby się wśród nich Gosia Herba. Od lat zachwycam się wspaniałymi pracami tej artystki i podziwiam ją za wyjątkowy, niepowtarzalny styl, ale przede wszystkim za miłość do tego co robi! Każda książka tej ilustratorki dopracowana jest w najdrobniejszych szczegółach, każda kipi kolorami, emocjami i „tym czymś”, co daje tak wspaniały odbiór – to jest właśnie serce ilustratorki.

Prace Gosi Herby pojawiły się m.in. w „The Washington Post”, „The Oprah Magazine”, „Vanity Fair”, czy „The Atlantic”. Tworzyła prace m.in. dla przedsiębiorstwa Google, wydawnictwa Penguin Random House, czy Międzynarodowych Targów Książki w Londynie. Jej prace zostały wystawione m.in. na wystawie Ilustratorów w Bolonii (Bologna Children’s Book Fair Illustrators Exhibition 2020, 2021), na Biennale Ilustracji Bratysława oraz Triennale Ilustracji w Tallinie. Dwukrotnie otrzymała także wyróżnienie graficzne w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku

„Van Dog” autorstwa Mikołaja Pasińskiego, zilustrowany przez Gosię Herbę jest prawdziwą perłą wśród książek obrazkowych!

koszyk

Rankiem Van Dog wybrał się na polanę, by oddać się swej pasji. Zapowiadał się idealny dzień na malowanie! Wraz z pierwszymi ruchami pędzla budziła się także przyroda i łąka ożywała… Rośliny i zwierzęta gwarnie rozpoczęły dzień. Ptaki dawały koncert, pszczoły i motyle bzyczały, cykały świerszcze, owce beczały, mrówki dzielnie pracowały, a żaby wystawiały swe długie języki po smakowite kąski. Dzień rozkwitł na całego i wiele się działo, ale nawet deszcz nie przepędził Van Doga z pleneru. Dzielnie tworzył i tworzył, aż nastał wieczór. Wtedy malarz zabrał swój obraz do muzeum, gdzie mógł cieszyć oczy odwiedzających! Jesteście ciekawi co zmalował Van Dog? Koniecznie sięgnijcie po tę przepiękną, tętniącą życiem książkę.

Pod koniec na małych czytelników czeka urocza niespodzianka – rozkładana strona, z ramą, w której dziecko może stworzyć własny obraz!

To pozycja na długie godziny. Nie sposób poczuć jej całej za jednym razem. Ma w sobie tak wiele szczegółów, zabawnych postaci i życia, że trzeba delektować się nią małymi kroczkami. Z najmłodszymi dziećmi możemy bawić się w wyszukiwanie elementów na każdej ze stron i śledzenie bohaterów na poszczególnych kartach, a nawet trenując wyrazy dźwiękonaśladowcze. Nieco większe dzieci mogą z nią stawiać pierwsze czytelnicze kroki. Tekstu nie ma wiele, dlatego ta historia w sam raz sprawdzi się dla początkujących czytelników.

Doskonały humor Mikołaja Pasińskiego, połączony z wyjątkową kreską Gosi Herby sprawi, że ta książka oczaruje nie tylko dzieci! Serdecznie polecamy.

„Van Dog”

Tekst: Mikołaj Pasiński

Ilustracje: Gosia Herba

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: HarperKids

HARPERKIDS: CZAPU CZIPU - Zabawy z wyobraźnią - RynekZabawek.pl

2 thoughts on “Van Dog – Wydawnictwo HarperKids

 • 26/05/2021 at 13:39
  Permalink

  Ale się tam dużo dzieje, będzie co szukać

  Reply
  • 26/05/2021 at 13:41
   Permalink

   Oj tak, dzieje się, dzieje! To książka na długie godziny 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.