Ariol. Pies zawodowiec – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Serię o Ariolu polecam Wam już od ponad 3 lat! To jedne z tych książek na które moje dzieci czekają z ogromną niecierpliwością i radością. Później, gdy kurier dostarcza nam świeżutki egzemplarz to w domu jest prawdziwa „walka” kto przeczyta pierwszy! Tak, tak, po Ariola możecie sięgać w ciemno – gwarantuję, że polubi go każde dziecko. Dzięki tym książkom mój syn Januszek złapał prawdziwego czytelniczego bakcyla.

Dziś recenzję najnowszego, siódmego tomu zatytułowanego „Ariol. Pies zawodowiec” przygotowała moja córka Michasia, bo to ona zwykle pierwsza „dopada” do nowego tytułu!

koszyk

„Ariol. Pies zawodowiec” to jeden z kolejnych komiksów z serii o Ariolu opowiadających o przygodach młodego, niebieskiego osiołka i jego perypetiach, przeżywanych zazwyczaj z największym kumplem, Ramonem. Oboje uwielbiają Superkonia – niezwykłego bohatera, który ma wielu fanów i który zaprząta im prawie całą głowę! Chodzą również do tej samej klasy i wspólnie siedzą w ławce, są jednymi z największych rozrabiaków! W tym tomie wspólnie postarają się nauczyć jeździć na deskorolce, którą ma Ramono, lecz na początku niezbyt im wychodzi… Ariol dostanie nowe ubranie na zimę, wtedy zaczyna się robić trochę niebezpiecznie, zwłaszcza, kiedy niebieski osiołek spotyka tam kogoś wyjątkowego. Ariol udowodni też, że jedzenie nudnych, trochę obleśnych szparagów może być ciekawe i o wiele smaczniejsze! No i że tatusiowie jednak potrafią być bardzo zabawni. W szkole też nie zawsze musi być sama nuda, nauczyciele jednak mają inne dary  niż tylko przynudzanie na lekcjach czy wrzeszczenie na uczniów. W komiksie znajdzie się także porada jak skutecznie uniknąć brania prysznica! Portfele, dziwni fryzjerzy, przedstawienia teatralne… Przygód Ariola jest dużo, więc zanim przeczytasz trochę minie i szybko się nie znudzisz!

Jak zawsze komiks jest pełen akcji, wygłupów, niezręcznych wydarzeń oraz wielu śmiesznych przygód! Bardzo łatwo się go czyta. Kolorowa, niesamowita ilość obrazków, teksty, które sprawiają wielką ilość parskania śmiechem, to nie wszystko! Ariol stworzony jest dla osób, które lubią częsty śmiech, kochają komiksy oraz nie zawsze przepadają za czytaniem! Może jeżeli się wciągniesz, to przeczytasz też pozostałe z tej serii? Ja bardzo polecam!

Michalina, lat 12

„Ariol. Pies zawodowiec”

Tekst: Emmanuel Guibert

Ilustracje: Marc Boutavant

Przełożył: Tomasz Swoboda

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 7-12 lat

Wydawnictwo ADAMADA

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.