Jedno imię, wiele historii – Name Your Story – seria 10 książek o imionach

Lubię zaglądać do małych, często rodzinnych wydawnictw. Można znaleźć w nich prawdziwe perełki! Internet daje ogromne możliwości i sprawia, że nie ruszając się z domu można trafić na bardzo ciekawe projekty. Niedawno dojrzałam na rynku książki dziecięcej nową serię książek, po którą bez zastanowienia sięgnęłam. Bardzo zaintrygował mnie pomysł na imienne książki i bardzo chciałam przeczytać je z dziećmi.

Seria Name Your Story „Jedno imię, wiele historii” liczy obecnie dziesięć książek, z których każda poświęcona jest jednemu imieniu.

 

koszyk

 

Książki wydane są w dużym formacie i w twardej oprawie.

To eleganckie albumy, które można sprezentować dzieciom na różne okazje (narodziny, święta, imieniny, urodziny, ważne wydarzenia). Obecnie dostępnymi imionami są: Franciszek, Jakub, Antoni, Aleksander, Jan, Julia, Zofia, Anna, Zuzanna, Maria.

Każda pozycja ma ciekawe wprowadzenie, w którym poznamy pochodzenie danego imienia, jego znaczenie, najważniejsze cechy, formy obcojęzyczne, odmiany i zdrobnienia. Dowiemy się jaki kolor, liczba i kamień sprzyja imieniu, poznamy przysłowie mówiące o nim oraz daty imienin. Następnie przeczytamy aż dziesięć historii o zwykłych – niezwykłych osobach, noszących tytułowe imię. Historie opowiedziane są prozą lub wierszem. Są bardzo przystępnie opowiedziane i naprawdę fascynujące. Ja wybrałam książki o Franciszku i Zosi. Z przyjemnością poznałam te bardziej i mniej znane osoby, które swym życiem i postawą potrafią inspirować, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Projekt powstał z pasji trójki przyjaciół i jest to polski produkt. Książki są wydane na dobrej jakości, grubszym papierze. Będą wspaniałym prezentem dla małego czytelnika, a być może staną się drogowskazem w jego życiu. Kiedyś Ci wielcy ludzie też byli dziećmi i tak jak nasze pociechy – miały swoje pasje i marzenia. Warto je poznać! Bardzo polecamy, to wartościowa i mądra seria. Zachwyci nie tylko dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo zmienisz w MODERACJA > Wygląd elementów w sklepie > Zarządzanie wyglądem elementów sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.