Mr. Men i Mała Miss – zabawna seria książek o emocjach i osobowościach – Wydawnictwo EGMONT

Kilka lat temu gdy kupiłam pierwsze trzy książeczki z serii Mr. Men i Mała Miss wcale nie byłam przekonana, czy to dobry wybór. Staś jednak szybko zweryfikował moje wątpliwości, bo od tego czasu wszędzie gdzie dojrzy kolejne tytuły kupujemy je bez zastanowienia. Dziś nasza kolekcja liczy już kilkanaście tytułów i wciąż się powiększa.

 

 

Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne i kolejne.

To niewielkiego formatu, lekkie książeczki z zabawnymi historiami. Każda z nich mówi o innej postaci i dotyczy emocji lub osobowości. Są przystępnie napisane i spodobają się nie tylko maluszkom, bowiem mój sześcioletni Staś bardzo je pokochał, niektóre recytuje już niemal z pamięci.

 

koszyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz