Jano i Wito uczą mówić S. EkspresWydawnictwo MAMANIA

Kartonowa seria książek o Jano i Wito skierowana do najmłodszych dzieci nie raz gościła na blogu, a dziś chciałam pokazać Wam nową, logopedyczną serię skierowaną do ciut starszych czytelników. Myślę, że cykl ten będzie idealny dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet wczesnoszkolnym.

„Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji” to książka wielozadaniowa! Znajdziecie tu ciekawą opowieść z dreszczykiem emocji, która pomoże dzieciom ćwiczyć wymowę głoski S, a do tego nauczy je co robić, gdy niespodziewanie zgubią się w tłumie i stracą z oczu rodziców. Pod koniec poćwiczycie jeszcze spostrzegawczość wyszukując na rozkładówce wszystkie słowa z głoską S.

koszyk

Wito bardzo chciałby pojechać na wakacje. Rodzina planuje odpocząć nad morzem i właśnie pakuje walizki. To prawdziwe wyzwanie, by o niczym nie zapomnieć. Rano mama szykuje prowiant na drogę, a w czasie drogi tata daje synom zagadkę – pyta, czym pojadą nad morze. Przed Jano i Wito czeka prawdziwe wyzwanie: czy to będzie statek? a może samolot? Nie! To będzie ekspres, czyli bardzo szybki pociąg! Niestety na miejscu robi się spore zamieszanie, a gdy tata wybiera się po bilety chłopcy tracą z oczu mamę i gubią się…

Komu można zaufać w takiej sytuacji? Jak zachować się podczas kontaktu z obcymi? Gdzie się udać? – Przekonajcie się koniecznie jak bracia poradzili sobie z tym poważnym wyzwaniem. Historia kończy się szczęśliwie, ale emocji w niej będzie naprawdę dużo. Znajdziecie tu również porcję wiedzy geograficznej i przyrodniczej.

Ta seria zapowiada się bardzo ciekawie. Cykl będzie składał się z kilkunastu tytułów, a każdy z nich poświęcony będzie innej głosce. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie w tekście słów z głoską S – obrazkami. To sprawia, że już małe dziecko może „czytać” książkę z rodzicem i aktywnie uczestniczyć w lekturze, nie znając jeszcze liter.

Dużym walorem są także ilustracje Przemka Liputa: wesołe, kolorowe, pełne detali – bardzo je ze Stasiem lubimy. W cyklu tym znajdziecie także część z głoską R, zatytułowaną „Jano i Wito uczą mówić R. Różowy rower” – my jeszcze jej nie mamy, ale z pewnością nadrobimy zaległości, bo ta seria warta jest uwagi i spodoba się nawet początkującym czytelnikom. Polecamy!

„Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji”

Tekst: Wiola Wołoszyn

Ilustracje: Przemek Liput

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci 3+

Wydawnictwo MAMANIA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_2_big.png

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.