„Zamek” – Wydawnictwo ZAKAMARKI

Jak pewnie zauważyliście, literatura szwedzka zajmuje ważne miejsce w naszych sercach i dlatego z niecierpliwością wyczekujemy na każdą książką, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Zakamarki. Ta oficyna specjalizuje się w wydawaniu najlepszych książek szwedzkich autorów. Każda jest naprawdę wyjątkowa, pod względem treści i ilustracji.

Niedawno swoją premierę miała książka „Zamek”. Przygotowała ją Emma Adbåge i jest to kolejna książka tej autorki i ilustratorki w naszym domu. Kolejna, która zachwyciła nas wszystkich!

Niespełna czteroletni chłopiec szykuje się z mamą na urodziny kolegi. Przygotowują laurkę, pakują prezent, elegancko się ubierają. Jest tylko jeden mały problem – czerwony zamek który podarują Frejowi bardzo podoba się naszemu bohaterowi i pragnie go zatrzymać… On ma taki sam tylko zielony, ale zielony już mu się znudził! Mama nie zgadza się na zamianę i czerwony zamek ląduje w rękach Freja, tylko że Frej marzył o zielonym!

Oszczędna w słowach, wielka w swoim przekazie opowieść o tym, że nie można mieć wszystkiego. Dziecięca natura taka czasem jest, że to zabawka kolegi wydaje się bardziej atrakcyjna i pożądana. Myślę, że to historia dla każdego, bez względu na wiek. Utożsamić się z nią może nawet dorosły.

Jesteśmy wielkimi miłośnikami ilustracji Emmy Adbåge. Są takie dziecięce, prawdziwe, zawsze tryskają z nich emocje i humor.

Polecamy z całego serca „Zamek” oraz inne książki tej autorki. Uwielbiamy jej „Dołek” i „Liczymy na spacerze”, oraz zilustrowane przez nią pozycje: „Okropny rysunek!”, „Hurra, są święta!” i „Jedyna taka Ester”.

koszyk

„Zamek”

Tekst i ilustracje: Emma Adbåge

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Wydawnictwo: Zakamarki

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo Zakamarki - About | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.