Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy – Wydawnictwo TEKTURKA

Kilka lat temu sięgnęłam wraz z dziećmi po książkę „30 znikających trampolin” autorstwa Doroty Kassjanowicz, zilustrowaną przez Paulinę Daniluk. Bardzo miło wspominamy tą przygodową, niezwykłą, inną niż wszystkie książkę i dlatego z wielką radością sięgnęłam po kolejną propozycję tego duetu!

Tym razem w naszym domu zagościła zabawna, oryginalna, bardzo inspirująca książka „Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy” od wydawnictwa Tekturka. Takiej książki jeszcze nie czytaliście, gwarantuję to Wam!

koszyk

Jeśli cenicie książki oryginalne, ciekawie ilustrowane i pokazujące dzieciom, jak wielka moc tkwi w słowie pisanym to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!

Na kartach książki znajdziecie aż 41 krótkich wierszy, które są zbiorem ogłoszeń. Nie są to zwyczajne ogłoszenia, mają bowiem formę zagadek. Można czytać ją od pierwszej, po ostatnią stronę, a można też „skakać” po stronach, szukając autorów i odbiorców owych wierszy. Są to dzieci, stworzenia i przedmioty, np. ktoś chce zatrudnić wodę, woda szuka pracodawcy, ktoś marzy o nawiązaniu współpracy z wodą i mydłem, a gąbka pragnie mieć dom, w którym będzie pracowała. Każde z tych ogłoszeń coś łączy i takich połączeń między wierszykami może być kilka. Niektóre są proste, inne bardziej zaawansowane, ale pod koniec książki znajdziecie przykładowe rozwiązania. Żeby było Wam łatwiej, w niektórych wierszykach znajdziecie wyróżnione słówka, które pomogą Wam dotrzeć do rozwiązań.

Spotkacie tu książkę, która szuka okładki, szczoteczkę do zębów, która szuka miłego dziecka, smoki, które marzą o autach i wiele, wiele więcej. To zabawa na długie godziny i na wartościowo spędzony czas z dzieckiem. Czeka Was bardzo aktywne czytanie. Ta lektura z pewnością Was zaskoczy i rozbudzi wyobraźnię do czerwoności, bo czekają tu zaskakujące skojarzenia, bardzo nieoczywiści bohaterowie i dużo główkowania.

Polecamy dzieciom i dorosłym! Będziecie mogli robić rodzinne wyzwania i zgadywać kto lub co jest autorem danego ogłoszenia. Będzie bardzo zabawnie. Dodatkowym walorem książki są świetne ilustracje, dobry, grubszy matowy papier i piękna, elegancka okładka. Dajcie się porwać ogłoszeniom i główkujcie, a może stworzycie własne ogłoszenie? Po lekturze tej książki głowy będą pełne pomysłów.

„Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy”

Tekst: Dorota Kassjanowicz

Ilustracje: Paulina Daniluk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo TEKTURKA

Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz