„Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki” – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Świat zwierząt jest niezwykle fascynujący, a my wciąż odkrywamy kolejne książki, które dostarczają nam niebywałych faktów o tych mądrych wynalazcach.

Z radością i wypiekami na twarzach przeczytaliśmy niedawno cudownie zilustrowaną przez Gosię Herbę książkę – „Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki”. Takich książek właściwie się nie czyta, je się pochłania!

koszyk

Gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki nauka byłaby samą przyjemnością! Popularnonaukowe książki dla dzieci mają wielką moc i wartość jeśli napisane są ciekawym, przystępnym językiem, jak ta!

Znajdziecie tu dużą dawkę przyrodniczych ciekawostek i przekonacie się jak wiele wynalazków my – ludzie, „ściągnęliśmy” od zwierząt!

Dowiecie się, w jaki sposób jeden z najszybszych pociągów na świecie mknie ciszej i jeszcze prędzej dzięki zimorodkowi. Przekonacie się, jak bardzo termity okazały się pomocne w projektowaniu domów, w których jest chłodno podczas upałów. Rekin zaś zainspirował ludzi do tworzenia zaawansowanych kostiumów pływackich, a technologię oka orła ludzkość wykorzystała do projektowania miniaturowych kamer. Ważka podpowiedziała nam jak stworzyć drona, a dzięcioł stał się inspiracją do stworzenia kasku. Te i wiele więcej ciekawostek czeka na Was na kartach książki. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla całej rodziny, bez względu na wiek czytelnika.

Sięgamy po każdą książkę zilustrowaną przez Gosię Herbę i każda jest małym dziełem sztuki! Te kolory, wzorki, kształty, – to jest prawdziwy majstersztyk! Uwielbiam i polecam Wam z całego serca lekturę tej książki, jak i każdej innej przygotowanej przez Gosię Herbę.

„Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki”

Tekst: Christiane Dorion

Ilustracje: Gosia Herba

Oprawa: twarda

Ilość stron: 78

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz