Beyond the Sky – The great space clean-up

Każdego dnia staramy się przeczytać wspólnie choć jedną książkę w języku angielskim. Regularnie uzupełniamy naszą biblioteczkę o ciekawe tytuły, a ostatnio sięgnęliśmy po bardzo wartościową i pięknie wydaną książkę „Beyond the Sky. The great space clean-up”, która każdemu czytelnikowi, bez względu na wiek da wiele do myślenia!

koszyk

Historia dzieje się na małej asteroidzie, pomiędzy Marsem, a Jowiszem. Książka opowiada losy Qi i jego psa Ra. Ich spokojne życie na asteroidzie przerywają spadające z nieba kosmiczne śmieci. Są to pozostałości działalności człowieka, jak np. resztki satelitów, narzędzia, buty i inne pozostawione przez astronautów przedmioty. Podobny los czeka inne planety, wraz z dotarciem do nich człowieka. Ostatecznie zmusza to Qi i jego przyjaciela Ra do rozpoczęcia poszukiwania nowego domu.

Książka zwraca uwagę także na problem zanieczyszczenia nocnego nieba światłem, co niesie negatywny efekt dla organizmów, przyzwyczajonych do ciemności nocą.

Opowieść niesie ważne przesłanie. Losy Qi i Ra oraz całego świata są w naszych rękach. Historia pokazuje jak destrukcyjna jest konsumpcyjna natura człowieka, generująca duże ilości odpadów. Autorzy uwrażliwiają młodych czytelników na problem generowania zbyt dużej ilości śmieci i zachęcają do ograniczania ich produkcji już na Ziemi, aby nie szukać nowego domu.

Mądra, potrzebna, wartościowa lektura dla całej rodziny! Dodatkowym atutem jest jej wydanie – grubszy, porządny papier i piękne ilustracje. Bardzo polecamy!

„Beyond the Sky. The great space clean-up”

Tekst: Joachim Ciecierski

Ilustracje: Jan Ciecierski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 44

Dla dzieci: 7+

Więcej o książce przeczytacie na stronie: www.AsteroidDaily.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.