Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Kilka lat temu kupiłam dla Michasi pierwszy tom serii Magicznego Drzewa. Zaczynała ona wówczas swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. „Połknęła” tę książkę w jeden dzień i w chwilę później dokupiłyśmy wszystkie pozostałe tomy. To była miłość, która trwa nadal! Wciąż, co kilka miesięcy Misia ściąga z regału wszystkie tomy, układa koło łóżka i zaczytuje się w nich na nowo. Z sentymentem i radością oczekuje kolejnych przygód swoich ulubionych bohaterów. Kilka dni temu Misia przeczytała najnowszy tom – „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór” i jak zwykle nie oderwała się, dopóki nie przeczytała całej!

Jesteście ciekawi co tym razem się wydarzy? – Zapraszam na recenzję Michaliny 🙂

koszyk

„Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór” to kolejny tom z serii, opowiadający o niezwykłych przygodach jednej postaci z kultowej serii książek Andrzeja Maleszki „Magiczne Drzewo”. W tej części główną bohaterką została Julka, dziewczynka, która od niedawna jest w nowej klasie. Niestety, już na samym początku Julia nie dogaduje się z rówieśnikami i w końcu ucieka z sali … Bardzo pragnie „ukarać” dzieci za wyśmiewanie i swym magicznym atramentem zapisuje: „NIECH BĘDĄ UKARANI. TRZY RAZY”. Atrament ma niezwykłą moc, spełnia zapisane życzenia! Niestety sytuacja zmienia szybko bieg wydarzeń i to co zapisała dziewczynka spada na nią samą! Od tej chwili Julkę czeka wiele wyzwań, mrożących krew w żyłach przygód i trudów. Będzie musiała zmierzyć się z wieloma niezwykłymi sytuacjami. Za pierwszym razem straci głos i będzie jedynie miauczeć jak kot, za drugim razem stanie się maciupeńka, a za trzecim będzie niewidoczna. Każda z tych form potrwa kilka dni, a w tym czasie wydarzy się naprawdę dużo. Czy Kajetan z psem Budyniem zdołają uratować przyjaciółkę? Czy mała dziewczynka jest w stanie znieść tak dużo i nie poddać się? Przekonajcie się sami!

Książka wciąga już od pierwszych stron, podobnie jak pozostałe tomy „Magicznego Drzewa”. W środku znajdziemy zdjęcia, przedstawiające aktualne wydarzenia. Każde z nich jest bardzo realistyczne, wyglądają, jakby niecodzienne przygody bohaterów naprawdę miały miejsce i zostały uwiecznione na fotografiach. Wszystko w tej książce jest opisane bardzo dobrze i realistycznie, z dodatkiem magii. Historia ma moc ogromnej przyjaźni, zachwycą Was nie tylko bohaterowie, lecz również niespodziewane zwroty akcji, fantastyczne elementy oraz zupełnie niespodziewane zakończenie. Książka zawiera też cenne przesłanie, pokazane w naprawdę świetny i kreatywny sposób. Po tę powieść koniecznie powinny sięgnąć osoby, które przeczytały już poprzednie tomy o przygodach tych bohaterów. Można ją czytać również niezależnie, jest odrębną historią. To także przygoda dla osób, których nudzi codzienność i chciałyby, żeby wreszcie coś się wydarzyło! Polecam także tym czytelnikom, którzy kochają magię, czasem wpadają w kłopoty, miewają dziwne dni, czy sytuacje i sami chcieliby posiadać coś magicznego.

Michalina, lat 13

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Tekst i ilustracje: Andrzej Maleszka

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 7+

Ilość stron: 304

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Polecamy także inne książki Andrzeja Maleszki! Wszystkie są wspaniałe 🙂

Seria BOHATEROWIE MAGICZNEGO DRZEWA:

 1. „Porwanie”
 2. „Stwór”

Seria MAGICZNE DRZEWO:

 1. „Czerwone krzesło”
 2. „Tajemnica mostu”
 3. „Olbrzym”
 4. „Pojedynek”
 5. „Gra”
 6. „Cień smoka”
 7. „Świat ogromnych”
 8. „Inwazja”
 9. „Berło”
 10. „Czas robotów”
 11. „Pióro T-rexa”
Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz