„Góra świątecznych cudów” – Wydawnictwo ESPE

Bożonarodzeniowe opowieści mają swój wyjątkowy klimat! Lubię grudzień za długie, rodzinne spędzanie czasu pod kocykiem z ukochanymi lekturami, wprowadzającymi nas w świąteczny czas.

„Góra świątecznych cudów” to kolejna powieść o przygodach rodziny z niebieskiego domu! Jak ja się cieszę, że powstała taka cudna, zimowa, a jednocześnie ciepła książka. Natalia Przeździk ma niebywały dar opowiadania o zwykłym, pięknym życiu tak naturalnie, szczerze, z emocjami i z autentyczną radością.

Jeśli nie czytaliście jeszcze wcześniejszych perypetii wesołej rodziny z Krakowa, to serdecznie zapraszam Was do lektury. Poniżej znajdziecie recenzje:

TOM 1 „Niebieski dom” i TOM 2″Morskie bałwany”

TOM 3 „Na końcu świata”

„Góra świątecznych cudów”

koszyk

Czwarta część przygód naszej ulubionej książkowej rodziny opowiedziana jest tym razem przez Pawełka, młodszego brata Daniela. Powieść czyta się jednym tchem! To jak spotkanie z zaprzyjaźnioną rodziną z sąsiedztwa. Autorka za każdym razem odkrywa przed nami nowe fakty z życia bohaterów, dzięki czemu stają się oni coraz bliżsi naszym sercom.

Fabuła rozpoczyna się pod koniec listopada, dlatego przeczytacie o pięknym czasie adwentu i oczekiwania na Boże Narodzenie. Wzruszycie się przy wspólnym pieczeniu pierników, a właściwie całej góry pierników! Będzie ubieranie choinki, kolędowanie, piękne zwyczaje, a nawet wyprawa na przepiękne, otulone śniegiem i skute mrozem Podhale.

To wielka przyjemność czytać tę książkę z dziećmi. Codzienne, zwykłe życie ukazane jako piękny dar… Każdy dzień w tej rodzinie warty jest celebracji i doceniania. W powieści czuć miłość, piękne więzi rodzinne, szacunek. Tak wiele można się od nich nauczyć… Nie zabrakło humoru, cudownych pytań dzieci, które przecież zawsze i na każdy temat znajdą mądrą myśl.

Wspaniała lektura! Przygotujcie ciepłe kakao, kocyk i zanurzcie się w zimowe klimaty otulającej świąteczno – noworocznej powieści. Z radością jej patronuję, a wiosną z równie wielką ciekawością będę wypatrywała kolejnych przygód. Bardzo polecamy całą rodziną!

„Góra świątecznych cudów”

Tekst: Natalia Przeździk

Ilustracje: Amelia Tarnawska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 272

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ESPE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.