„Hela sama dmucha nos” – Wydawnictwo WILGA

Bardzo się cieszę, że seria o Heli wzbogaciła się o nowy tytuł! To cykl wartościowych, przystępnych dla najmłodszych czytelników książek, zawierający dodatkowo poradnik dla rodziców i opiekunów. Te książki bardzo pomagają małym dzieciom w oswajaniu zwykłych, codziennych czynności i sytuacji.

„Hela sama. Dmucha nos” to świetna propozycja, by wesprzeć dzieci i rodziców podczas chorowania i przeziębienia.

koszyk

Każdy rodzic małego dziecka wie, co znaczy katar, czy kaszel u swojej pociechy… Złe samopoczucie otwiera wrota do złego nastroju, marudzenia, niechęci do przyjmowania leków, czy inhalacji. Dziecko często nie chce współpracować, przytłoczone negatywnymi emocjami. Zwykły katar może stać się prawdziwą udręką i wyzwaniem dla wszystkich domowników. Jak wesprzeć dziecko w tym czasie? Jak razem dobrze przetrwać chorowanie? Jest na to pewne „lekarstwo” 🙂

Hela ma gorszy humor, bo czuje osłabienie i zmęczenie. Ból gardła i głowy oraz katar wprawiają dziewczynkę w zły humor, ale z pomocą szybko nadchodzi mama. Wyjaśnia dlaczego podczas infekcji trzeba pić dużo wody, oczyszczać nos i kurować się zdrowymi herbatkami. Mama bardzo dobrze zna się na szybkim leczeniu, bo przygotowała nawet genialny gałganek Aliny! Taka prosta sprawa, a naprawdę działa cuda – wiem, bo sama stosowałam 🙂 Wizyta u lekarza, badanie stetoskopem, otoskopem, zaglądanie do gardła i inhalacje – dla małego dziecka to często ogromne wyzwania, ale z Helą szybko je oswoją! Utożsamianie się z tytułową bohaterką sprawi, że dzieciom łatwiej będzie przyjąć wszystkie te zabiegi z większym spokojem, a przede wszystkim zrozumieją, że wszystko to przybliża ich do zdrowia.

Świetnym dodatkiem w książce jest poradnik, zatytułowany „Jak umilić dziecku chorowanie”, który zawiera skondensowaną i bardzo praktyczną wiedzę dla rodziców i opiekunów. Psycholog, Kamila Gurynowicz uświadamia jak ważne jest akceptowanie uczuć dziecka, spokojne tłumaczenie, dawanie wyboru, zaciekawianie i rozśmieszanie, by rozluźnić sytuację. Autorka podkreśla także wagę wyrozumiałości i umilania czasu chorowania, a przede wszystkim przygotowywania dziecka do tego, co je czeka oraz informowania, co będziemy robić, bo dziecko zawsze należy traktować z szacunkiem, by czuło się bezpiecznie i ufało nam bezgranicznie.

Wspaniała, wartościowa, bardzo wspierająca książka! Jest kolorowa i pełna humoru, dlatego świetnie edukuje przez zabawę. Dużo w niej ciepła i bliskości, dlatego ukoi największego chorowitka. Bardzo polecam.

„Hela sama dmucha nos”

Tekst: Kamila Gurynowicz

Ilustracje: Patrycja Fabicka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz