PAKIET: Sekretna historia skarpetek – tom 1 i tom 2 – Wydawnictwo Poradnia K

Bardzo, bardzo lubię wspominać Wam o zabawnych perypetiach otulistópek, którym z wielką radością patronuję!

Justyna Bednarek w swoich książkach o „Sekretnych historiach skarpetek” dostarcza nam ogromnej dawki radości i uśmiechu, a Daniel de Latour wypełnia obie pozycje nie tylko skarpetkami, ale i historycznymi bohaterami!

Jeśli nie czytaliście jeszcze tych książek, to właśnie teraz wydawnictwo Poradnia K przedstawia wspaniały pakiet dwóch tomów tworzących kompletną „Sekretną historię ludz… skarpetek”.

Tylko teraz obie części dostępne są w pięknym i wygodnym pudełku. Idealny prezent na nadchodzące święta i nie tylko!

koszyk

Pakiet książek możecie kupić na stronie wydawnictwa www.PoradniaK.pl,

w sieci sklepów Empik i na www.Empik.com.

TOM 1 „Sekretna historia ludz… Skarpetek”

Rodzice małej Be wybierali się na nadmorską wyprawę we dwoje, a mała Be szykowała się na coś znacznie lepszego. Wyprawa do Wielkiego Muzeum z ukochanym dziadkiem to dopiero coś, szczególnie gdy dziadek jest słynnym przewodnikiem muzealnym i jak nikt inny opowiada o historii. Dziewczynka uwielbiała słuchać dziadka, jego opowieści pełne żarliwości i pasji są wyjątkowe, a ta wyprawa okaże się naprawdę niezwykła! Starszy pan uznał, że mała Be jest już tak duża, iż może poznać niektóre pilnie strzeżone tajemnice… Postanowił zabrać wnuczkę wieczorową porą, gdy większość pracowników muzeum wyjdzie już do domu, a oni dostaną się do środka tylnym wejściem, tylko dla osób wtajemniczonych!

Półmrok, zapach pasty do podłogi i dziadek z pękiem kluczy… Tak zaczyna się przygoda o Skarpetkach, a właściwie wiele niebywałych przygód, bo poznacie skarpetkę prehistoryczną, zmagającą się z ogromnymi gadami, skarpetkę kosmiczną, a nawet babilońską! Nie zabrakło bohaterki faraońskiej, grającej w kulki ze skarabeuszem, skarpetki izraelickiej, antycznogreckiej, czy rybackiej, a nawet spodgrunwaldzkiej! Tak, tak! Poznacie historię świata, widzianą oczami skarpetek, to jest dopiero coś.

Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałam! Justyna Bednarek ma niesamowity dar wyobraźni i cudownie łączy go z ciekawymi, ważnymi faktami historycznymi. Książka obfituje w historyczne „smaczki” podane w lekki i przystępny dla dzieci sposób, w otoczeniu najważniejszych bohaterek! Kto by się domyślił, że te otulistópki mogą tak bardzo wpłynąć na bieg historii.

„Sekretna historia ludz… Skarpetek. Tom 2″

Pierwszy tom Sekretnych historii o Skarpetkach skradł serca wieeeelu czytelników. Książka zdobyła tytuł bestsellera Empiku 2022, gdyż była najchętniej kupowaną pozycją w sieci sklepów Empik. Zajęła także ważne miejsce na liście wypożyczanych książek z bibliotek, a co najważniejsze – zdobyła miłość małych czytelników i tych większych również! Ten sukces wcale mnie nie dziwi, gdyż cudowny humor autorki, Justyny Bednarek idealnie współgra z fantastycznymi ilustracjami Daniela de Latoura, a historie czyta się z ciągłym uśmiechem na twarzy!

Myślę, że miłośnicy skarpetkowej serii będą oczarowani, gdyż w tym tomie czeka historia skarpetek od renesansu, aż do współczesności! Nie martwcie się jednak – nie będą to nudne fakty! Solidna porcja wiedzy, osadzona w klimacie tytułowych bohaterek przeprowadzi Was przez czasy najsłynniejszego malarza w historii ludzkości Leonarda da Vinci, wybitnego duńskiego naukowca i astronoma Tycho Brahe, a nawet samego cesarza Chin. Dowiecie się dlaczego skarpeta przez stulecia była najwierniejszym druhem i najpotrzebniejszym narzędziem każdego pirata, odkryjecie tajemnicę Wielkiej Stopy widywanej od czasu do czasu na Dzikim Zachodzie, a nawet przekonacie się jak wielką rolę otulistópki odgrywały w powstawaniu najsłynniejszych powieści świata! To jednak nie wszystko. Macie ochotę poznać konstruktora aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych, wspaniałego pioniera kinematografii – Kazimierza Prószyńskiego? A może pragniecie poznać pierwszą kosmiczną podróżniczkę?

Osiem niebanalnych opowiadań, 160 stron wartkich przygód o historii, sztuce, nauce, literaturze, muzyce, filmie. Właśnie tam niejedna wybitna skarpeta zostawiła odcisk swojej pięty. Koniecznie warto poznać dzieje świata opowiedziane z przymrużeniem oka, lekkością i wspaniałą wyobraźnią autorki.

Książkę czytałam na głos całej swojej rodzince i zarówno dzieci, jak i my – rodzice bawiliśmy się wspaniale. Z niecierpliwością czekamy na każdy nowy tom naszej ulubionej skarpetkowej serii i z całego serca polecamy Wam lekturę o tekstylnych bohaterkach.

„Sekretna historia ludz… Skarpetek” i „Sekretna historia ludz… Skarpetek. TOM 2”

Tekst: Justyna Bednarek

Ilustracje: Daniel de Latour

Oprawa: twarda

Ilość stron: 192 i 160

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo PORADNIA K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.