„Kurzol. Strach się bać!” – nowa część ksiązko-komiksu Bogusia Janiszewskiego i Nikoli Kucharskiej – AGORA DLA DZIECI

Mam świetne wieści dla miłośników Kurzola!

Wydawnictwo Agora dla dzieci przygotowało kolejny tom z fantastycznej serii! Kurzol to połączenie komiksu i tradycyjnej opowieści, która pomaga młodym czytelnikom oraz czytelniczkom zrozumieć, jak działa organizm i co zrobić, by miał się jak najlepiej.

Recenzję pierwszego tomu przeczytacie TUTAJ, a dziś Michasia zaprasza na recenzję kolejnych przygód!

„Kurzol. Strach się bać!” tom 2

koszyk

„Kurzol. Strach się bać!” to intrygująca podróż do świata mikroskopijnych bohaterów, której towarzyszy mieszanka tekstu i komiksu. Historia swój początek ma w sypialni Antka, zamieszkałej przez istotę z kurzu o imieniu Kurzol. Ekscytująca przygoda rozpoczyna się, gdy mama chłopca decyduje się na porządki za pomocą odkurzacza i tym samym wprowadza w popłoch tytułowego kurzowego stworka. I nie tylko jego! To również ogromny stres dla Antka, który obawia się utraty najlepszego przyjaciela.

Autor, Boguś Janiszewski, przedstawia ciekawą dynamikę między odważnym Antkiem a Kurzolem, który panicznie boi się wszystkiego – a zwłaszcza wciągnięcia przez odkurzacz. Ta unikalna opowieść łączy tekst ciągły z komiksem, co sprawia, że czytelnik doświadcza historii w różnorodny sposób.

Już po raz drugi Kurzol oferuje Antkowi nietypową podróż w głąb organizmu chłopca, gdzie przeżywają przygody w świecie pełnym humoru i kolorowych ilustracji autorstwa Nikoli Kucharskiej. Czytelnik ponownie spotka się z kapitanką Aliną Andrenaliną, wkroczy w chaos panujący w naczyniach krwionośnych, usłyszy historię Jerzego, cholesterolu i Wiktora, aminokwasu, powędruje od rdzenia kręgowego po mózg i wkroczy na śmiertelnie niebezpieczne terytorium Utylizacji. A to oczywiście nie wszystko! Pod przewodnictwem kierującego wyprawą Antka i trzęsącego portkami ze strachu Kurzola czytelnik odnajdzie odpowiedzi na pytania czym jest strach, jak sobie z nim radzić, jak poznać, że zżera nas stres i jak on wygląda od technicznej, wewnętrznej strony.

Lekcja, którą czytelnik wynosi z tej książki, to głębsze zrozumienie mechanizmów strachu i stresu w ludzkim ciele. Książka skierowana jest do dzieci powyżej 6 lat, ale warto podkreślić, że temat może być równie fascynujący dla dorosłych – których w końcu treść książki również dotyczy.

„Kurzol. Strach się bać!” nie tylko zabiera czytelnika w przygodową podróż, ale również otwiera drzwi do zrozumienia, że strach nie zawsze jest groźny. Książka skupia się na aspektach edukacyjnych, wprowadzając czytelnika w fascynujący świat biologii w sposób dostępny, szczerze interesujący i zabawny.

Zaletą tej książki są nie tylko barwne i humorystyczne ilustracje, ale także jej uniwersalność. Opowieść dotyka tematu powszechnego dla wszystkich grup wiekowych, przynosząc edukację w przyjemnej formie. „Kurzol. Strach się bać!” to pozycja, która z pewnością zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, ciekawych magicznego świata mikroorganizmów i tajemniczych reakcji ludzkiego organizmu.

Michalina, lat 16

„Kurzol. Strach się bać!”

Tekst: Boguś Janiszewski

Ilustracje: Nikola Kucharska

Oprawa: zintegrowana

Dla dzieci: 6+

Ilość stron: 144

Wydawnictwo: AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.