Frycek Chopin – Wydawnictwo ZYSK i Spółka

Fryderyk Chopin był jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów i pianistów w historii. Jego muzyka jest uważana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej wyrafinowanych w historii muzyki klasycznej.

Warto przybliżyć dzieciom tę wyjątkową postać, by wzbudzić w nich zainteresowanie muzyką klasyczną, rozwinąć wrażliwość artystyczną i pomóc w pielęgnowaniu patriotyzmu, szacunku dla polskiej historii i kultury. Historia życia Fryderyka Chopina jest pełna ciekawych faktów i anegdot, które mogą zainteresować dzieci i pomóc im w zrozumieniu, jak wielkim był on artystą.

Jakub Skworz ma niebywałą zdolność opowiadania o wybitnych postaciach w fascynujący, ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób, ba! można nawet rzec – wciągający sposób… Po wspaniałej historii o Adasiu Mickiewiczu i Mani Skłodowskiej przyszła pora na Frycka Chopina!

Cieszę się całym sercem, że mogę patronować tak mądrej, wartościowej i ważnej książce. Z radością przeczytałam ją z dziećmi.

koszyk

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Do domu dziadków przyjechała Ola i jej starszy o dwa lata brat Eryk. Z kuchni unosi się już zapach kapusty z grzybami, pierniczków i pomarańczy z goździkami, a na desce czeka pokrojona w kostkę marchewka do sałatki jarzynowej… Kuchnia jednak nie jest tak atrakcyjnym miejscem jak gabinet dziadka! To właśnie w nim znajdują się niezwykłe tomy, które naprawdę wciągają! Wystarczy przeczytać kilka zdań, lub przyłożyć dłoń do ilustracji, żeby przenieść się do światów opisanych na ich kartach. Prawdziwa magia! W ten sposób dzieci śledziły już losy Adama Mickiewicza i Marii Skłodowskiej, a tym razem przeniosą do czasów Fryderyka Chopina.

Czy wiedzieliście, że Frycek zaczął grać na fortepianie w wieku 4 lat i już w wieku 8 lat dał swój pierwszy publiczny koncert? Macie ochotę poznać bliżej jego burzliwe dzieje, obserwować wzloty i upadki, młodzieńczą miłość, wyjazd do Wiednia, czy wielkie sukcesy w Paryżu? Ta emocjonująca podróż i przyglądanie się z bliska czasom, w jakich żył Chopin umożliwia młodym czytelnikom zrozumienie, jak żyło się kiedyś i jakie wyzwania towarzyszą spełnianiu marzeń.

W książce poznacie także współczesne rodzeństwo, ich pasje, trudy i kłopoty. Ola marzy o karierze piosenkarki, wkładając wiele wysiłku i czasu w naukę śpiewu, a Eryk niedawno nieszczęśliwie się zakochał. Jakub Skworz wspaniale łączy tu opowieść o najważniejszych wydarzenia z życia Fryderyka Chopina, z życiem współczesnej rodziny. I choć familia ta nie jest idealna i nie zawsze bywa zgodna, to dzięki miłości stara się przezwyciężać własne problemy. Atmosferze bliskości, ciepła i spokoju sprzyjają święta, które mają swój wyjątkowy klimat i które ogrzeją każde serce!

Wciągająca, przygodowa opowieść, wypełniona faktami i ciekawostkami z życia poety fortepianu.

Koniecznie poznajcie Frycka, którego muzyka koi, zachwyca i porusza serca. Wspaniała, pełna ciepła, dźwięków, akcji i wzruszeń opowieść zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników. Warto celebrować pamięć o tak wybitnym Polaku. Idealna lektura na pokolenia dla całej rodziny. Bardzo polecam.

„Frycek Chopin”

Tekst: Jakub Skworz

Ilustracje: Agata Piwińska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 200

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Zysk i Spółka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.