Stuart Malutki – Wydawnictwo PORADNIA K

Wydawnictwo Poradnia K przygotowało dla czytelników wspaniałą niespodziankę!

Niedawno swoją premierę miała piękna powieść, będąca klasyką literatury dziecięcej. Książka„Stuart Malutki” po raz pierwszy ukazała się w 1945 roku, a wciąż zachwyca kolejne pokolenia młodych czytelników na całym świecie. Jej autor – Elwyn Brooks White zdobył międzynarodową sławę, a jego powieści dla dzieci wielokrotnie zostały ekranizowane.

Dziś możemy cieszyć się historią małej myszki, która dzielnie stawia czoła wyzwaniom, by odnaleźć zaginioną przyjaciółkę, a wkrótce wydawnictwo Poradnia K planuje wydać dwie inne powieści E.B. White’a: „Pajęczynę Charlotty” oraz „Trąbkę Louisa”, z czego bardzo, bardzo się cieszymy! To będzie czołowa seria w naszej biblioteczce, której treść i wartość pozostanie na zawsze ponadczasowa.

koszyk

Kiedy w domu państwa Malutkich pojawił się drugi syn wszyscy zauważyli że nie jest większy od myszy… Pięć centymetrów wzrostu, ostry mysi nosek, mysi ogonek i zachowanie niczym prawdziwy gryzoń. Od dnia, gdy w amerykańskiej rodzinie zawitał Stuart życie zmieniło się diametralnie. Wszyscy, z wyjątkiem kota pokochali nieśmiałego malca.

Dom państwa Malutkich był miły i przytulny, mieścił się niedaleko parku, w Nowym Jorku. Stuart był pomocą dla swych rodziców i brata, mógł dostać się wszędzie tam, gdzie nie sięgnie ludzka ręka! Stał się specjalistą od przynoszenia piłek do ping ponga, a gdy trzeba było zanurkował nawet do odpływu wanny po zaginiony pierścionek. Jego dobre serce, bezwarunkowa pomoc niesiona każdemu i upodobanie do przygód zaprowadziło Stuarta w wielką przygodą, usłaną trudami i wyzwaniami.

Pewnego dnia w domu państwa Malutkich zagościła urocza ptaszyna, która szybko zaprzyjaźniła się ze Stuartem. To była przyjaźń szczera i piękna, mała Margalo uratowała nawet Stuartowi życie w chwili grozy i niebezpieczeństwa. Jednak pewnego dnia odleciała… To załamało Stuarta do tego stopnia, że postanowił uciec z domu, pójść w świat i odszukać Margalo, a przy okazji sam poszukać szczęścia…

Jesteście ciekawi co czeka małą myszkę w wielkim mieście? Co takiego robiła u dentysty i w szkole jako nauczyciel? W jaki sposób podróżowała? Jak radziła sobie z niebezpieczeństwami? I najważniejsze – czy odnalazła Margalo?

Urocza książka, wypełniona humorem i wartościami. Pięknie wybrzmiewa w niej odwaga, determinacja i dobroć, a przede wszystkim kochające serce, które pokona każdy strach. Stuart Malutki o wielkiej mocy urzecze Was swoją mądrością i ciekawymi przemyśleniami. Najnowsze wydanie zawiera znakomite, klimatyczne ilustracje cenionego rysownika Gartha Williamsa.

Ta książka powinna znaleźć się w każdej biblioteczce. Bardzo polecamy!

„Stuart Malutki”

Tekst: E.B.White

Przekład: Maria Jaszczurowska

Ilustracje: Garth Williams

Oprawa: twarda

Ilość stron: 150

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo PORADNIA K

Dodaj komentarz