„Kurzol. Gdzie się podział sen?” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Cudowna, wiosenna nowość od wydawnictwa Agora dla dzieci!

Zapraszam Was dziś na pierwszy tom serii o Antku i Kurzolu, która pomoże najmłodszym zrozumieć, jak działa organizm i co zrobić, by miał się jak najlepiej. Perypetie Antka i Kurzola to nowa seria książek w nurcie selfregulation.

Recenzję przygotowała Misia, która pierwsza w naszym domu miała szczęście poznać Kurzola 🙂

koszyk

Wyrusz na cudowną misję odnalezienia snu!

Tej nocy Antek nie mógł zasnąć. Zazwyczaj wystarczyło, by przyłożył głowę do poduszki, zamykał oczy, a słodkie objęcia Morfeusza porywały go w swoje ramiona. Lecz tym razem dotychczasowe patenty pomagające w zaśnięciu nie zdają egzaminu. Jak na złość! Jutro z samego rana chłopak wraz z tatą ma jechać do okazałego aquaparku z największą zjeżdżalnią, plażą z prawdziwym piaskiem i sztucznymi falami. No i w tym cały  problem: niewyspanym to można być jak się idzie do szkoły, a nie na wodne szaleństwa!

Chłopak zdążył się już nieźle nawiercić, gdy nagle do jego uszu dobiega czyjś głos, prosto spod łóżka… Potwór? Dawno zapomniana kanapka, która zdążyła już ożyć własnym życiem? A może złośliwa starsza siostra, która będzie miała potem wielką radochę z nastraszenia brata?  

Jak widać, chłopak mylił się, a potworem spod łóżka okazuje się Kurzol – mały, zbudowany z kurzu i rzucający pokrętnymi powiedzonkami stwór, który wyciąga do niego pomocną dłoń… a raczej klepkę i przenosi ich do wnętrza organizmu chłopca. Mają do wykonania tajną misję w sprawie snu!

Łatwo nie będzie! Bohaterowie przeżyją podróż przez jelita, przepłyną przez pulsujący strumień krwi, osobiście poznają cząsteczki glukozy, czerwone krwinki, płytki krwi oraz wybiorą się na spotkanie z…. killerem.

Wspaniała, pełna humoru ale i ważnych przesłań oraz informacji książka pokaże naszym najmłodszym jak istotna jest kwestia dobrego wysypiania się. Pociechy otrzymają cenne rady i wskazówki, by dbać o swój organizm, słuchać go i opiekować się nim. Cieszę się, że autorzy książki tak świetnie ukazują nasze ciało jako przyjaciela. Ale to nie wszystko! Książka skrywa słodką niespodziankę również i dla dorosłych w postaci regulaminu spania, który należy przestrzegać codziennie aby cieszyć się spokojnym i efektywnym wypoczynkiem. 

Bardzo cenię nietuzinkowe, oryginalne powieści, do tego tak świetnie rozwinięte graficznie. To była wspaniała literacka uczta, którą połknęłam za jednym razem! Fenomenalna, pełna różnorakiego humoru, lecz przede wszystkim bogata w cenne przesłania i informację książka, po którą obowiązkowo musi sięgnąć każde dziecko!


Dynamiczna, acz lekka i wciągająca fabuła przeplata się z zawartymi na kartach książki ważnymi informacjami. Gorąco zapraszam Was do wnętrza własnego ciała! Pociechy w humorystyczny i prosty sposób znajdą wytłumaczenie procesu snu i odkryją sekrety jakie kryje każdy z jej bohaterów: czerwone i białe krwinki, glukoza, płytki krwi, natural kiler, hormony, błędnik, komórki… Książka aż kipi od nowinek, jakie mają do przyswojenia Wasze komórki pamięci – czyli neurony (które, napomknę, również tutaj występują!).

Książkę czyta się jednym tchem, jest tak świetnie napisana. Nie dość że zaspokoi ciekawość niejednego, to na dodatek będzie świetnym pomysłem na rodzinne spędzenie czasu i pretekstem do licznych rozmów.

Boguś Janiszewski oraz Nikola Kucharska wpadli na świetny pomysł brawurowego połączenia komiksu z tradycyjną opowieścią. Nie będziecie zawiedzeni! Bajeczne kolory poniosą waszą wyobraźnię i przeniosą Was do kopalni ciekawostek, jaką jest ludzkie ciało!

Serię od razu obdarzyłam wielkim sentymentem i mam nadzieję, że w przyszłości będę miała przyjemność sięgnąć po kolejny tom duetu Janiszewski & Kucharska z nowo pokochanymi bohaterami. Bardzo, bardzo polecam! Wartościowa, miła, intrygująca, a przede wszystkim rodzinna lektura – idealna do wspólnego czytania przed snem!

Michalina, lat 15

„Kurzol. Gdzie się podział sen?”

Tekst: Boguś Janiszewski

Ilustracje: Nikola Kucharska

Oprawa: zintegrowana

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz