Rodzina z niebieskiego domu – „Na końcu świata” TOM 3. Wydawnictwo ESPE

Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że rodzina z niebieskiego domu powróciła do nas w nowych przygodach! Z całego serca polecałam Wam i wciąż polecam dwa pierwszej tomy tej sagi, a od dziś już trzy! Uważam, że tak wartościowe, ciepłe i budujące książki powinny znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce.

Tutaj przypominam wpis z dwoma pierwszymi tomami: KLIK.

W książkach dla dzieci cenię prawdziwe emocje. Ważne są dla mnie także wartości, którymi żyjemy, takie jak rodzina, bliskość, zrozumienie, szacunek, wiara. W książce znaleźliśmy to wszystko, a nawet dużo więcej!

koszyk

Autorką serii jest Natalia Przeździk, która bardzo lubi wyprawiać się ze swoją gromadką dzieci i mężem w klimatyczne zakątki Polski. Z każdej książki poznacie ciekawe rejony naszej ojczyzny, które warto odwiedzić.

Historie zawarte na kartach najnowszej książki przeniosły nas niemal na koniec świata! Czytając z dziećmi te opowieści miałam wrażenie, że to my sami jesteśmy tuż obok głównych bohaterów. Aż czułam smak wód degustowanych w parku zdrojowym, zapach starych cerkwi, czy promienie słoneczne, docierające z góry Jawor.

Jeśli cenicie powolne życie, wspólny czas z najbliższymi i czerpiecie radość z małych rzeczy to koniecznie zaprzyjaźnijcie się z tą rodziną. Ona jak mało która potrafi udowodnić, co tak naprawdę jest nam do szczęścia potrzebne.

To jedna z ukochanych serii Stasia. Bardzo ucieszył się na widok nowego tomu i z miejsca zabraliśmy się za wspólną lekturę. Jak zwykle było zabawnie, ciekawie i bardzo rodzinnie oraz szczerze. Akcja książki rozgrywa się kiedy świat opanował koronawirus, a obostrzenia i zakazy dały ludziom w kość. Wszyscy zaczęli spędzać czas wśród czterech ścian, nastała zdalna nauka i praca, a w tym wszystkim mama oczekiwała szóstego dziecka, małej Zosi, która przyszła na świat w niebieskim domu!

Macie ochotę na sierpniową wyprawę do Beskidu Niskiego? Chcecie odkrywać dzikie i piękne miejsca, z klimatycznymi starymi cmentarzami, kapliczkami i małą miejscowością uzdrowiskową? Urocza Wysowa, otoczona górami l lasami ma swój niepowtarzalny klimat. Warto poznać ją z książki, a później odkryć samemu! Miłośnicy jazdy konnej także znajdą tu coś dla siebie. To nie tylko książka przygodowa. Autorka wplotła w nią wiele cennych historycznych wątków, odpowiadając ciekawie na dziecięce pytania o cerkwie, wiarę, czy Łemków, którzy kiedyś tu mieszkali, a zaraz po wojnie zostali przesiedleni w inne miejsca. Dlaczego spotkał ich taki los? O tym również dowiecie się z kart książki.

Przepiękna opowieść. Wypełniona latem, śpiewem ptaków, gorącym słońcem, łąkami, pastwiskami, rzeczkami, dostojnymi, przydrożnymi drzewami, które zapewne wiele pamiętają… Zadziwi Was malinowa cerkwia, spotkacie okazałą salamandrę plamistą, skosztujecie smakowitych jeżyn, spędzicie piękny czas przy ognisku. Zajrzycie także do klimatycznej pracowni plastycznej, w której powstają malowane na drewnie i płótnie obrazy. Wybierzecie się również na Górę Jawor, do Krynicy, odwiedziecie Muzeum Nikifora, zerkniecie na Łysą Górę i Mały Beskid. Ach! Mogłaby pisać i pisać, bowiem książka jest naprawdę bogata w atrakcje, ale nie zdradzę nic więcej. Koniecznie skuście się na tę lekturę i sami poczujcie wyjątkowy klimat wakacyjnych wojaży po tych uroczych zakątkach Polski.

Bardzo polecamy!

„Na końcu świata” TOM 3

Tekst: Natalia Przeździk

Ilustracje: Amelia Tarnawska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 300

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ESPE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.