Gigant Poleca. Tom 5/2021. Szybcy kontra wściekli – Wydawnictwo EGMONT

Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na prenumeratę komiksów dla dzieci! Za każdym razem gdy przychodzi zaadresowana do córki przesyłka, radość jest wielka, bo właśnie dzięki komiksom zaczęła się pasja do czytania zarówno u Misi, jak i Januszka! Często powracają do tej serii i z utęsknieniem czekają na więcej.

Dziś recenzję najnowszego, piątego już tomu przygotowała Misia 🙂 Zapraszam do lektury!

koszyk

Czas na 5 tom z serii GIGANT poleca: „Szybcy i wściekli”. Znacie Dot Etylinę? Na pewno, w końcu to najlepszy (i najszybszy) kierowca z całego Monte Palmo! Nie można także zapomnieć o Vicky: nie tylko pracowitej, lecz także bardzo uzdolnionej, a przede wszystkim kreatywnej! To właśnie ta dwójka będzie naszymi bohaterami, występującymi w pierwszej historyjce przewodniej tego komiksu. „Na pełnym gazie” to moja ulubiona przygoda z tego tomu! Po pierwsze poznamy tu moc rywalizacji: zbliża się WUMP, czyli wyścig uliczny w Monte Palmo. Niestety, Gogi Dyfuzor wciąż depcze kaczorowi po piętach i stara się za wszelką cenę wykluczyć go z biorących udział w wyścigu. I to nie tylko on! Do tego dochodzi strach przed prawdziwą furą nad którą zapanuje tylko najodważniejszy kierowca! To zaledwie część ciekawych akcji, które znajdziecie w jednej historyjce. To właśnie ilość wydarzeń i kreatywnych pomysłów sprawia, że tak chętnie sięgam po kolejne tomy: widząc nawet okładkę nie możemy się domyślić co znajdziemy w danym tomiku. Drugim z moich ulubionych komiksów jest poznanie historii Superkwęka: czyli jak to się wszystko tak naprawdę zaczęło? Ci, którzy już wcześniej śledzili przygody Kaczora Donalda, z pewnością słyszeli o nieustraszonym bohaterze Kaczogrodu: właśnie Superkwęku, który skrywa swoją twarz… przepraszam, dziób pod niebieską maską. Zapomniałam także wspomnieć o naszym ukochanym wujku Sknerusie! Niestety, w parze z nim wystąpi Kwakerfeller. Tych oboje znanych biznesmenów musi się ze sobą zmierzyć: wygrany znajdzie się na okładce znanego i wpływowego magazynu „Dolar”. Emocje które będą nam towarzyszyć podczas czytania tej historyjki są spore: każdy martwi się o ukochanego bohatera: w końcu nie wiadomo, kto ostatecznie zwycięży ten milionerski pojedynek. Oprócz Sknerusa, Kaczora Donalda i innych przewinie nam się także historyjka o Czarnym Piotrusiu. „Czarna passa” to z pewnością nie jest najlepszy czas w życiu tego znanego złodziejaszka. Ostatnio Piotrusiowi kradzieże nie do końca się powodzą, bo widok kajdanek na jego rękach staje się stanowczo zbyt częsty, a dawno nie widziane więzienie staje się jego drugim domem. A to wszystko przez to, że ostatnio żadna kradzież mu nie wychodzi: zawsze jakaś większa siła zatrzyma go podczas pozornie udanego skoku! Czy Piotrusiowi uda się w końcu to odkręcić? Przeczytajcie sami, przy okazji zerkając do śledztwa Myszki Miki.

Myślę, że jest to jeden z najlepszych tomów jakie ostatnio wydano, już nie raz powróciłam do jego lektury! Całość zawiera aż 12 historii! „Szybcy kontra wściekli” to mieszanka wielkiej jak słoń (lub większej) dawki śmiechu i dobrego humoru, napięcia, śmiesznych pomysłów i świetnych morałów. Nie zabraknie ukochanych tajemnic i spraw do rozwiązania. Będziemy mogli także wspólnie z Czarnym Piotrusiem dokonać kilku napadów, czy nawet złapać paru przestępców! To, co również uwielbiam w tej serii jest niezmienna kreska, tak dobrze znana wszystkim fanom Kaczora Donalda: kolorowe komiksy zajmują ponad 250 stron! Całość czyta się na jednym wdechu: kończąc jedną historię instynktownie sięga się po kolejną. Powiedzieć, że akcja, jest ciekawa, a od lektury trudno się oderwać, to jak powiedzieć nic. To, co jednak jest tu najważniejsze, to przede wszystkim humor, sięgając po GIGANT-owe historie trzeba się pogodzić ze sporą dawką śmiechu. Komiksy z serii „GIGANT POLECA” nie da się przypisać dla jednej osoby: każda historia jest tu inna i każdy może znaleźć tu coś dla siebie! Chociaż, jeśli kochasz szalone kaczki, wyzwania i niezrównane przygody to jest to coś stanowczo dla Ciebie. A tymczasem Ci, którzy czekają na więcej niech wyczekują kolejnego tomu już 24 listopada, lub sięgną po wcześniejsze tomy z tej świetnej serii! Co jak co, ale Kaczor Donald to postać, którą powinien znać każdy z nas!

Michalina, lat 13

Do poprzednich czterech tomów może zajrzeć tutaj:

TOM 1

TOM 2

TOM 3

TOM 4

Dodaj komentarz