ENCYKLOPEDIA DLA DZIECI – Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej

Dziecięca ciekawość i pasja odkrywania świata nie mają granic. Jako mama wielodzietna mam ogromne doświadczenie w tym o co dzieci pytają, co je interesuje, o czym chcą wiedzieć. Tematy są przeróżne – począwszy od kosmosu, przez przyrodę, po ludzkie ciało i na historii oraz świecie skończywszy. Każdego dnia pada pytanie, które nawet dla mnie bywa często nie lada wyzwaniem.

Oczywiście najlepszą kopalnią wiedzy są książki! Zdecydowanie sprawdzą się takie, po które dzieci same chcą sięgać i które są naprawdę ciekawie przygotowane. Czytelników od 6 roku życia z pewnością wpadnie w oko „Encyklopedia dla dzieci” która ukazała się nakładem wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej. Piękne wydanie obfituje w liczne ilustracje i zwięzłą, konkretną, jasno przekazaną wiedzę.

 

 

Rafał Różycki, Piotr Basiński i Grzegorz Jazdon przygotowali publikację, która zawiera ponad 1000 wspaniałych zdjęć i ilustracji, najważniejszych informacji dotyczących Ziemi i Kosmosu, mapy świata i flag państw oraz mnóstwo ciekawostek. Wiadomości zebrano w rozdziałach: Kosmos, Nasza planeta, Świat roślin i zwierząt, Ciało człowieka, Dzieje ludzkości, Nasza codzienność, Nauka, Technika, Mapy świata, Polska, Flagi państw świata. Książka to aż 320 stron rzeczowych informacji.

Dzieci zobaczą jak można obserwować kosmos, dowiedzą się czym jest grawitacja, gwiazdy i czarne dziury. Planety komety i meteoroidy też nie będą miały przed nimi tajemnic. Zobaczą gwiazdozbiory, sondy kosmiczne, czy obce cywilizacje. Dowiedzą się wszystkiego o Ziemi, pogodzie, klimacie, wulkanach, lodowcach, morzach, oceanach, rafach koralowych, rzekach, jeziorach, mokradłach, nizinach, wyżynach, górach, skałach i skamieniałościach. Poznają lasy, pustynie, sawanny, a nawet będą mogły poznać metody ratowania naszej planety.

Bogato przedstawiony jest tu także świat roślin i zwierząt. Począwszy od ewolucji, przez dinozaury, fotosyntezę, budowę drzew, po grzyby i niezwykle fascynujący świat ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków. Zbiór ten zawiera także dużo informacji o ludzkim ciele i jego funkcjach. Dzięki licznym ilustracjom dzieci mogą poznać proces oddychania, odżywiania, widzenia, powstawania życia, czy tajemnice mózgu. Książka odpowie na każde pytanie z dziejów ludzkości i doskonale opowie o naszej współczesnej codzienności.

Duża część poświęcona jest religiom świata, edukacji, językom, książkom, mediom, malarstwie, rzeźbie, teatrowi, muzyce. Także Polska ma tu swój odrębny dział, w którym przeczytamy o naszej historii, przyrodzie i wielkich Polakach. Uwieńczeniem jest zbiór flag państw świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Bardzo polecam tą wartościową i starannie wydaną lekturę. Myślę że z powodzeniem posłuży dzieciom w starszych grupach przedszkolnych, jak i będzie doskonałą pozycją uzupełniającą wiedzę uczniów.

Dlaczego magnes przyciąga?
Czym różnią się gady od płazów?
Jak wyglądali pierwsi ludzie?
Dlaczego samoloty unoszą się w powietrzu?
Jak działa silnik?
Czy można spacerować w kosmosie?
Jakie zwierzę jest najmniejsze na świecie?
Ile kości znajduje się w ludzkim ciele?

To wszystko i wiele więcej znajdziecie na kartach „Encyklopedii dla dzieci”. Warto mieć ją w swojej biblioteczce.

 

 

Centrum Edukacji Dziecięcej

 

Dodaj komentarz