Psierociniec. Niepiesek – Wydawnictwo WILGA

Psy, pieski, psiaki. Duże czy małe, rasowe, czy kundelki. Nie ma znaczenia. Kochamy wszystkie! Książki o nich także. Tak już się przyjęło, że moje dzieci kolekcjonują wszystkie tytuły jakie mają w temacie przygody czworonogów. Jednym z takich ukochanych „psich” tytułów jest „Psierociniec. Niepiesek”  będący trzecim z serii tytułem. Każdą część można czytać osobno, gdyż każda jest odrębną historią. My z pewnością sięgniemy po obie „zaległe” opowieści. Koniecznie musimy je nadrobić.

 

 

Autorką powieści jest Agata Widzowska, zaś przepiękne ilustracje przygotowała Marta Krzywicka. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga i liczy 57 stron. Myślę że z powodzeniem można czytać ją ze starszymi przedszkolakami i dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Wydana jest w twardej oprawie.

Historia jest niebywała. Wzrusza i bawi, a momentami bardzo mocno trzyma w napięciu. Oto bowiem mamy czworonoga imieniem Niepiesek. Ów bohater żyje w rodzinie, w otoczeniu kotów. Ma kocią mamę, tatę i rodzeństwo. Miauczy, łasi się i zachowuje jak kot, choć jest … psem! O tym fakcie dowiaduje się całkiem przypadkiem, gdy zdarza się wypadek i trafia do weterynarza. Ta wiadomość mocno wstrząsa psiakiem i postanawia on dowiedzieć się kim tak naprawdę jest i kim się czuje. Niestety okoliczny gang psów, w składzie bokserki Kluski, kundelka Bidona, wyżłów o imionach: Ja i Ty oraz malutkiego ratlerka imieniem Mamut wciąż dokucza i szydzi z Niepieska. Biedaczek, postanawia skonstruować rakietę i wyruszyć w kosmos, choć i to kończy się klapą. Gdy wydawało się że życie wciąż kładzie kłody pod psie łapy nasz bohater trafia na dobrą duszę która zabiera go do Psierocińca. To tam nasz bohater spędził dzieciństwo.  Teraz zaczął odwiedzać swoich kumpli raz w tygodniu. Doskonale rozbawia towarzystwo swoimi zwariowanymi pomysłami, szczególnie przyjaciele upodobają sobie jego miauczenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pewnego dnia miasto ogarnia dramatyczna wiadomość. Zaginął Hultaj, szef psiego gangu. Ten z pozoru zły i okrutny. Czy Niepiesek, dręczony przez czworonożną bandę okaże wielkie serce i pomoże w odbiciu wroga. Czy warto pomagać temu kto wielokrotnie wyśmiewał i straszył? Temu który obrażał i szydził? Warto! A co takiego wydarzy się w lesie i jakie perypetie czekają bohaterów to już pozostawiam Waszej przygodzie. Warto przeżyć ją wspólnie z dzieckiem, gdyż ta historia nie jest tylko wartką, emocjonującą przygodą. Jest wspaniałą lekcją przygody, wielkiego serca, przyjaźni, wiary w siebie i w swoją pewność. To pełna ciepła i humoru lektura, dzięki której możemy podjąć z dziećmi wiele tematów (pierwszy pies w kosmosie, na czym polega łowiectwo, dlaczego warto pomagać). Mamy tutaj zwierzęcych bohaterów, ale w naszym ludzkim życiu takie historie także się zdarzają. Warto uwrażliwić dzieci na pomoc drugiej osobie, na wybaczanie, na odkrywanie siebie i swoich potrzeb. Mamy być takimi jakimi się czujemy, jakimi chcemy być, a nie na jakich chcą kreować nas inni.

 

koszyk

Bardzo polecam! Wspaniała lektura, cudowna oprawa graficzna, a przede wszystkim wartościowy przekaz, który poruszy niejedno serce.

 

Podobny obraz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.