Dzieci gotują wege – 32 przepisy na pyszne, zdrowe i szybkie dania – Wydawnictwo DEMART

Lubimy spędzać wolny czas w kuchni. Między książkami, planszówkami i spacerami staramy się także urozmaicać dietę zdrowymi, ciekawymi daniami, których przygotowanie nie trwa wieczności 🙂

Mamy swoje ulubione przepisy na kulki mocy, owsiane ciasteczka, czy ciasto ze szpinaku, a od niedawna testujemy nowe smaki z książką „Dzieci gotują wege” z wydawnictwa Demart.

Znajdziecie w niej aż 32 przepisy na obiady, przekąski, pyszne słodkości. Dzieci przekonają się, że jedzenie to przyjemność, którą można smakować wspólnie!

koszyk

Autorką książki jest Agnieszka Górska, która jakiś czas temu rezygnując z jedzenia mięsa zaczęła odkrywać pyszne smaki na bazie roślin i nabiału. W książce zawarła przepisy, z których sama od dawna korzysta, przetestowała je nawet na niejadkach!

Już na wstępie znajdziecie ciekawostki o kuchennych przyborach, dzięki którym najmłodsze dzieci mogą oswoić się z kulinarną przygodą. Ważny jest także regulamin w kuchni, bo gotowanie ma być nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne. Jest także rozdział z miarami i miarkami, dzięki czemu dzieci nauczą się je przeliczać. Nie zabrakło również ciekawostek o zamiennikach, które ułatwią przygotowywanie posiłków.

Każda rozkładówka to jeden przepis, z którego dowiecie się jaki jest czas jego przygotowania i na ile porcji wystarczy. To naprawdę bardzo przystępne przepisy, z produktów dostępnych w każdym sklepie. Tutaj nic się nie zmarnuje, bowiem autorka zawsze ma pomysł co zrobić jeśli zostanie Wam nadmiar któregoś produktu. Znajdziecie tu pomysły na wielki głód, na małe przekąski, czy na słodkie chwile. Każdy, naprawdę każdy odkryje tu coś dla siebie!

Pod koniec jest także ciekawy dział, zatytułowany „Kulinarne odkrycia” z którego dzieci dowiedzą się czym jest agar-agar, ksylitol, marcepan, nasiona chia, tofu i inne produkty.

Książka jest pięknie wydana, bogato ilustrowana i z pewnością posłuży Wam na lata. My już mamy plan przygotować w weekend orzechowy koktajl i serowe kluseczki! Jestem pewna, że będą pyszne!

Polecamy i życzymy Wam wspaniałych, kulinarnych doznać 🙂

„Dzieci gotują wege”

Tekst: Agnieszka Górska

Rysunki i zdjęcia: Kasia Śliwińska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 82

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo DEMART

Szkolny atlas geograficzny DEMART | KSIĄŻKI \ Podręczniki \ Atlasy \  SzkolneGeografia | Hurtownia książek, artykułów papierniczych i zabawek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.