Pan Pies i panika królika – Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga przygotowało nową, ciekawą serię książek dla małych czytelników. Kilka dni temu przeczytałam z dziećmi pierwszy tom przygód Pana Psa i z niecierpliwością wyczekujemy już kolejnych perypetii tego odważnego czworonoga.

Autorem książki jest Ben Fogle. Napisał tę książkę z sentymentu do królików, za którymi przepada i które są wspomnieniem jego dzieciństwa. Jednak Ben nie jest tylko pisarzem, kocha bowiem przygody i wprost nimi żyje! Przemierzył ponad 100 krajów, pływał z krokodylami, pokonał kajakiem Ocean Atlantycki, przeszedł Antarktydę i jako rozbitek przeżył rok na jednej z odludnych wysp archipelagu Hebrydy, a ostatnio zdobył jeszcze Mount Everest! Dużo jak na jednego człowieka, prawda?

„Pan pies i panika królika” to ciepła, zabawna i bardzo emocjonująca historia. Poznacie uroczego, psiego superbohatera, który udowodni, że warto pomagać, mimo, że nie zawsze jest to proste! Myślę, że seria spodoba się dzieciom w wieku około 5-10 lat. Będzie także świetna dla początkujących czytelników, bo ma dużą i przejrzystą czcionkę.

koszyk

Chuderlawy, kudłaty, czarny kundel, z czerwono – białą chustką na szyi to Pan Pies. Ma dobre serce, które już na pierwszym spotkaniu okazuje Mamie Królicy. Biedna króliczka złapała się w pułapkę ukrytą w wysokiej trawie i została zabrana przez człowieka… Niestety w swojej norze zostawiła niedawno narodzone dzieci. Na łapy psa złożyła prośbę o pomoc i znalezienie domu dla swoich malców.

Pan Pies postanowił uratować Mamę Królicę oraz odnaleźć jej stadko. Niestety nie przewidział tego, że za Wielkim Nowym Płotem ktoś bardzo pragnie pozbyć się wszystkich królików w okolicy… Do odważnej akcji dołącza jeszcze królik angora – domowy, rasowy zwierzak, którego ludzie pozostawili na pastwę losu.

To książka pełna akcji, komicznych dialogów i zagadki. Niesie również ważne przesłanie, gdyż pod pryzmatem bajki kryją się wartości, o których warto w życiu pamiętać. Przyjaźń, odwaga, odpowiedzialność, szacunek do zwierząt – to ważne aspekty, które powinny prowadzić nas przez życie.

Pod koniec autor w ciekawy przystępny sposób dzieli się swoimi wskazówkami, w przypadku znalezienia dzikiego, czy domowego królika.

Książkę przeczytałam z dziećmi jednym tchem. To wciągająca, dynamiczna, lekka opowieść dla całej rodziny. Myślę, że będzie nie tylko przygodą, ale i ważną lekcją empatii. A niebawem pojawi się kolejny tom, zatytułowany „Pan Pies i wyskoki foki”, na który już z radością czekamy.

„Pan Pies i panika królika”

Tekst: Ben Fogle i Steve Cole

Przekład: Ewa Borówka

Ilustracje: Nikolas Ilic

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

One thought on “Pan Pies i panika królika – Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz