„Co nam mówi niebo” – Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali. Wydawnictwo TO TAMTO

Bardzo cenię „żywe książki”, które pod płaszczem wartkiej i ciekawej opowieści pomagają oswajać ważne, a niekiedy trudne na pozór dziedziny życia.

Dziś chciałam polecić Wam całym sercem świetną opowieść o astronomii!

Książka „Co nam mówi niebo” nie jest nudnym zbiorem faktów, a emocjonującą, nieco baśniową historią, dzięki której w przystępny i ciekawy sposób oswajamy na pozór skomplikowane prawa rządzące światem, odkrywane przez wielkich uczonych.

To prawdziwa literacka perełka, zdecydowanie do wspólnego, rodzinnego czytania, gdyż dorośli także będą zafascynowani dawką wiedzy i przygód.

koszyk

Na Williama czeka wielkie wyzwanie! Musi spędzić cały tydzień ze srogą ciotką Gunvor, która nie przepada za dziećmi… Tata chłopca wyjechał służyć pomocą lekarską do Etiopii, a mama wybiera się na ważne, tygodniowe szkolenie, dlatego Williamem ma zająć się ciocia.

Siwa, zgryźliwa, sroga i małomówna starsza pani ma w sobie coś wyjątkowego! W nieziemski sposób potrafi opowiadać o astronomii! Zapowiadający się koszmarnie tydzień zamienia w pełną przygód i ekscytacji podróż w wyobraźni.

Z pasją i oddaniem opowiada o wielkich odkryciach, ludzkiej ciekawości, drogach planet, magicznych lunetach, zwlekającym świetle, czy zagadce przyciągania. W przyjazny sposób objaśnia sześćdziesiątkowy system liczbowy, fakty o astrologii, geometrii, prawach przyrody, fizyki, a nawet filozofii.

Ciekawa pozycja, pomagająca zrozumieć jak wielką rolę odgrywa nauka i jak fascynujący jest nasz świat!

„Co nam mówi niebo”

Tekst: Gertrude Kiel

Przekład: Agata Lubowicka

Ilustracje: Gunvor Rasmussen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 256

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo TO TAMTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.