„Niesamowite Polki” – Wydawnictwo TATA ROBI KSIĄŻKI

Lubię czytać z dziećmi biografie znanych, inspirujących ludzi. Niedawno sięgnęliśmy po bardzo ciekawą książkę, w której odkryliśmy ponad dwadzieścia nietuzinkowych historii: od pierwszej kobiety koronowanej na króla, po współczesne bohaterki.

Każda opowieść jest inna, wyjątkowa, często zaskakująca! Okazuje się, że bycie tą wielką osobistością z pierwszych stron gazet nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych. Kierując się w życiu odwagą, pasją, determinacją i miłością do ludzi można osiągnąć niebywały sukces. Każdy z nas ma do niego równe prawa.

koszyk

Królowa Jadwiga żyła zaledwie 26 lat, a zdążyła udowodnić swą miłość do ojczyzny, odwagę i zdolności dyplomackie. Śląska astronomka – Maria Kunitz jest cudownym przykładem mądrości i siły. Jako dziecko sama nauczyła się siedmiu języków, a później stała się sławna wśród europejskich uczonych za badanie wszechświata. Izabela Czartoryska urzecze Was swoją miłością do sztuki i piękna, Emilia Plater zachwyci nieustępliwością, patriotyzmem i sprytem, a Maria Konopnicka oczaruje nie tylko pięknymi wierszami i nowelami, ale także szczodrym sercem, które angażowało się w pomoc najuboższym.

Macie ochotę poznać Je wszystkie? Na kartach książki czekają także inne, inspirujące nazwiska: Helena Modrzejewska, Maria Skłodowska – Curie, Zofia Stryjeńska, Pola Negri, Hanka Ordonówna, Krystyna Skarbek, Elżbieta Zawacka, Irena Sendlerowa, Wisława Szymborska, Barbara Hulanicki, Wanda Rutkiewicz, Simona Kossak, Hanna Suchocka, Irena Szewińska, Agnieszka Holland, Irena Eris, Janina Ochojska, Olga Tokarczuk, Martyna Wojciechowska.

Życiorysy napisane są bardzo przystępnym językiem, dlatego z powodzeniem można je czytać już ze starszymi przedszkolakami. Często niepozorne historie niosą przepiękne świadectwa, udowadniając że wśród artystów, polityków, naukowców i sportowców są kobiety o wielkiej sile i determinacji, które z pasją idą przez życie.

Myślę, że to ważna i piękna lektura, wzmacniająca wiarę w siebie, dająca inspirację do działań i pokazująca, że warto rozwijać skrzydła, mimo przeciwności losu i trudu, który przecież zawsze pojawia się na drodze.

Bardzo polecamy!

„Niesamowite Polki”

Tekst: Praca zbiorowa

Ilustracje: Kazia Kalitan – Młodkowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 50

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo TATA ROBI KSIĄŻKI

Dodaj komentarz