Las pełen przygód – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dziś premiera wyjątkowej dla mnie książki!

„Las pełen przygód” to wzruszająca, przepiękna opowieść o nadziei, miłości, szczodrym sercu, wyobraźni i dobroci. Z wielką radością udzieliłam jej patronatu i z jeszcze większą przyjemnością ją Wam polecam. Autor, Marek Stokowski w niebywale czuły, delikatny i mądry sposób udowadnia, że trudne, czasem nawet tragiczne wydarzenia w życiu można przekuć w coś cennego, a dobro zawsze wróci! Opowieść uwrażliwia także dzieci na piękno przyrody, pokazując jej wielką moc i ukojenie.

koszyk

Dziesięcioletni Tomek trafił do szpitala po wypadku samochodowym. Od dwóch tygodni leży obolały pod kroplówką, wierząc że już niedługo będzie biegał i grał w piłkę. Czas umilają mu książki, choć smutek za rodzicami, którzy także ucierpieli w kolizji z autem dostawczym prowadzonym przez pirata drogowego jest ogromny… Rozmawia z nimi przez telefon, wspólnie płaczą i tęsknią za normalnym życiem.

W życiu Tomka dzieje się coś jeszcze! Posiada on niebywały dar przenoszenie się między rzeczywistościami. Potrafi w jednej chwili znaleźć się w pięknym, słonecznym lesie, w którym zaprzyjaźnia się z Mariam. Dziewczynka także pragnie wrócić do zdrowia… Ich leśne perypetie, wypełnione zapachami modrzewi, sosen, jagód, lipcowego, gorącego słońca i mnóstwem zwierząt prowadzą ich do pięknej, ważnej misji ratującej życia wielu istot, które później ofiarują im coś najpiękniejszego!

To niezwykle piękna, bardzo dynamiczna i mądra opowieść. Chwyta za serce, napawa optymizmem i chęcią do życia! Podkreśla radość z małych rzeczy i udowadnia, że warto pielęgnować wdzięczność za wszystko co mamy.

Bardzo polecamy.

„Las pełen przygód”

Tekst: Marek Stokowski

Projekt graficzny okładki: Ola Makowska

Ilość stron: 88

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz