Dlaczego? Kiedy? Jak? „Jeździmy konno” – Wydawnictwo SAM

11 lat temu moja córka Michasia rozpoczęła swoją przygodę z jazdą konno. Miała wtedy zaledwie 5 lat, a ja szukałam ciekawych, prostych książek o koniach, dzięki którym oswajałaby temat przyjaźni ze zwierzęciem, przygotowania do jazdy, pielęgnacji, opieki i wyjazdów w teren. Szukałam i szukałam, ale nie znalazłam wówczas żadnej interesującej pozycji.

Na szczęście Wydawnictwo SAM pomyślało o wszystkich młodych miłośnikach koni i przygotowało bardzo atrakcyjny, pełen wiedzy i ciekawostek przewodnik! „Jeździmy konno” to wspaniała, wartościowa lektura, która w przystępny i atrakcyjny sposób przekazuje wiedzę przez zabawę. Kartonowe strony i mnóstwo okienek zapewnią doskonałą zabawę już trzyletnim maluchom!

koszyk

Jakie rasy wybrać na pierwsze próby w siodle? Od czego zacząć naukę? Jak bezpiecznie obchodzić się z koniem? Jak wygląda oprowadzanka? Dlaczego konie najlepiej czują się w stadzie? Jak zaprzyjaźnić się z wierzchowcem? W jaki sposób bezpiecznie podchodzić do zwierzęcia, by go nie spłoszyć? Od czego zacząć czyszczenie i szczotkowanie? Co przygotować przed jazdą konno? W jaki sposób upewnić się, że siodło jest prawidłowo założone? Jak wygląda nauka utrzymywania równowagi u początkującego jeźdźcy? Jak prawidłowo dosiadać konia? Jakimi rodzajami chodu poruszają się konie? Kiedy można rozpocząć wyjazdy w teren? Jak wygląda opieka po jeździe?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na kartach książki! Przyjrzycie się także ćwiczeniom, które można wykonywać na grzbiecie konia, dowiecie się jakie są dyscypliny jeździeckie i kiedy można zdobywać odznaki jeździeckie. To jednak nie wszystko! W książce czekają także kartonowe obrazki jeźdźców, które można wyjąć i na zamieszczonej makiecie „poćwiczyć” nimi wykonywanie niektórych figur. Fantastyczna, przyjemna nauka przez zabawę.

Wspaniała, mądra i wartościowa pozycja! Bardzo się cieszę, że cykl popularnonaukowej serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?” tak pięknie się rozrasta i w przyjazny sposób oswaja najmłodsze dzieci z otaczającym nas światem.

Być może to właśnie dzięki tej książce Wasze dziecko połknie bakcyla jeździectwa?

„Jeździmy konno”

Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Tekst: Andrea Erne

Ilustracje: Melanie Brockamp

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz