„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” – Wydawnictwo HARPER KIDS

Zabawna, świetnie zilustrowana i niosąca zawsze ważne przesłanie seria SMACZNA BANDA I EMOCJE od wydawnictwa HarperKids powiększyła się o nowy tytuł! Tym razem tematem przewodnim jest pokazanie dzieciom, że nie warto zamartwiać się o błahe sprawy.

Cykl ten zdobył w USA liczne nagrody i wyróżnienia, a kolejne tytuły już niebawem pojawią się w księgarniach! Obecnie w serii znajdziecie: „Niesforne Ziarenko”, „Wzorowe Jajo”, „Bystre Ciastko” i „Skwaszone Winogrono”.

koszyk

Niesforne Ziarenko jest w bardzo złym humorze. Wszyscy szykują się na Halloween, a ono nie ma pomysłu na przebranie, które sprawi, że wszystkim innym pestkom opadną szczęki. Jest przekonane, że dobra zabawa będzie tylko wtedy, gdy zrobi swoim strojem furorę na mieście. Oczywiście Niesforne Ziarenko długo się szykowało, od tygodni próbowało się przebrać za ducha, wampira, czy robota, ale każde przebranie wydawało się mało szałowe… Podły nastrój skłania ziarenko do niecnego planu, który ma wmówić wszystkim, że Halloween zostało przełożone na inny dzień! Wtedy będzie miało ono więcej czasu na przygotowanie przebrania.

Jesteście ciekawi finału? Czy naprawdę we wspólnym świętowaniu to strój ma znaczenie, czy bycie w ulubionym towarzystwie? Czy przebranie przygotowane w kilka minut wystarczy, by spędzić ten dzień radośnie i w spełnieniu?

W tej historii znajdziecie wiele ważnych tematów, o których warto z dziećmi rozmawiać. Przede wszystkim wybrzmiewa tu wartość wspólnych spotkań, cieszenia się towarzystwem innych, a nie tym co mamy na sobie. Ważną kwestią jest także mówienie prawdy, bo dzięki szczerości mamy zawsze spokojne serce. Istotnym jest także cieszenie się drobiazgami, szukanie prostych rozwiązań, podobanie się sobie, a nie innym. Warto być sobą i czuć się dobrze, nie trzeba rywalizować z innymi.

Bardzo zabawna opowieść! Świetna lektura do rozmów o emocjach, uczuciach i potrzebach akceptacji.

„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór”

Seria: Smaczna Banda i emocje

Tekst: Jory John

Przekład: Sabina Bauman

Ilustracje: Pete Oswald (okładka) i Saba Joshaghant (wnętrze książki)

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo HarperKids

One thought on “„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” – Wydawnictwo HARPER KIDS

Dodaj komentarz