Dlaczego? Kiedy? Jak? „Miej odwagę, siłę i pewność siebie” – Wydawnictwo SAM

Kultowa, popularnonaukowa seria „Dlaczego? Kiedy? Jak?” od wydawnictwa SAM wzbogaciła się o nowe tytuły! Wśród nich znalazła się bardzo ważna, potrzebna i wspierająca książka, zatytułowana „Miej odwagę, siłę i pewność siebie”.

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM.

Małe dzieci, wkraczające w świat relacji, przyjaźni i emocji nie mają łatwo. Każdego dnia mierzą się z mnóstwem bodźców, decyzji, wyzwań i zachowań, które nie zawsze dobrze odczytują i rozumieją. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat wspierać i uświadamiać malca, że nie zawsze wszystko udaje się nam tak jak tego pragniemy i że warto podejmować nawet najmniejsze wyzwania, by budować w sobie odwagę.

W książce znajdziecie wiele bardzo prostych, a jednocześnie wspaniale wspierających treści, podanych tak przystępnie i jasno, że już trzyletnie dzieci zrozumieją przesłania. Pięknie wybrzmiewa tu nasza wyjątkowość i szacunek do naszych wyborów. Nie musimy upodabniać się do innych, nie musimy lubić tego co inni, nie musimy tłumaczyć się z naszych decyzji. Ważnym tematem jest także odwaga, którą małymi kroczkami możemy trenować, doceniając nawet najmniejsze sukcesy. Zmaganie się ze strachem, sprawi, że stawianie czoła nowym wyzwaniom będzie coraz prostsze, a fakt, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli nie może gasić w nas chęci do działania. Autorka udowadnia jak ważne jest dostrzeganie w sobie talentów i zdolności, które pięknie rozwijają skrzydła. Ważnym rozdziałem jest także ten poświęcony mówieniu NIE i akceptowaniu go u innych. Nie musimy godzić się na wszystko i tolerować zachowań innych. Budowanie w najmłodszych empatii, szacunku i pomocy drugiemu człowiekowi także jest ważnym elementem codziennego życia, a szczególnie życia w grupie, dlatego i ten temat pięknie tu wyjaśniono, pomagając dzieciom zrozumieć jak czuje się malec wykluczony z grupy. Znajdziecie tu również liczne wskazówki o tym, jak wzmacniać siły, budować w sobie silną pewność i odwagę.

Bardzo cenię tę książkę za autentyczność i wartości, które z niej wybrzmiewają. Będzie cennym wsparciem w budowaniu wśród malców otwartości i szacunku do siebie samego i innych. Liczne okienka i piękne ilustracje dodają jej atrakcyjności.

Bardzo polecam!

„Miej odwagę, siłę i pewność siebie”

SERIA: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Tekst: Patricia Mennen

Ilustracje: Susanne Szesny

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz