„Zwierzoły” – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Po fascynacji pierzastą książką aktywnościową do rysowania, gryzmolenia i kolorowania ptaków które moje dzieci wypełniły po brzegi przyszedł czas na kolejny genialny tytuł od Wydawnictwa Dwie Siostry. Tym razem w ręce mojej trójki pociech wpadły „Zwierzoły” autorstwa Victora Escandella. Ta starannie wydana pozycja posłuży do niezapomnianej przygody z książką. Wydawnictwo kieruje ją do dzieci w wieku od 5 lat, choć i mój czteroletni synek chętnie towarzyszył dziesięcioletniej siostrze w „pracy”. W końcu tu nie ma nic oczywistego, bo to mały czytelnik jest autorem każdej karty znajdującej się w tej lekturze.

 

Co można robić ze „Zwierzołami” ?

Odpowiedź jest jedna – wszystko! Autor tej napędzanej dziecięcą wyobraźnią książki zapewnia aż 120 stron malowania, kolorowania, bazgrania, miętoszenia, gryzienia, a nawet wyrywania. Ta pozycja została starannie przemyślana i każdy z obrazków, które dziecko wykona można wyciąć i np. podarować w prezencie bliskiej osobie. Papier jest grubszy, zarysy obrazów mają stonowane, pastelowe barwy a same ilustracje zabawny i niecodzienny wygląd. Stąd też nie znajdziecie tu żadnych zasad, reguł i wytycznych. Dzieci mogą robić z nią to na co mają tylko ochotę.

Najmłodsi odnajdą tu przeróżne gatunki zwierząt: gronostaja, delfina, kruka, flądrę, osiołka, bizona, pawiany, dzika, czajkę, widłoroga, łosia, kota, lwa, wilka, węgorza i wiele, wiele innych mniej lub bardziej znanych gatunków zwierząt, nawet tych które warto  obejrzeć przez lupę – jak wesz choćby. Dla starszych dzieci oraz tych które kochają główkowanie przewidziano ciekawą formę zagadek matematycznych i labiryntów. Każda ilustracja wymaga innej aktywności, stąd książka jest bardzo różnorodna i trafia w każde gusta. Czasami należy coś wyciąć, domalować, a nawet zdarza się wykonanie ilustracji z zamkniętymi oczami. Ponadto najmłodsi mają okazję posiąść wiedzę o faktach z życia niejednego stworzenia przekazane w formie krótkich, zwięzłych zdań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie polecamy! Idealna pozycja na zimowe wieczory, czy deszczowe dni a nawet długie podróże gdyż spód książki jest usztywniony tak aby wygodniej się z niej korzystało nawet na kolanie. Ponadto gumka bezpiecznie zamyka całość i nawet gdy dziecko wyrwie stronę nadal wszystko będzie na miejscu. To również świetny pomysł dla dzieci które nie lubią kolorować, ani nie są plastycznymi pasjonatami. Dzięki tym komicznie przedstawionym stworzeniom zupełnie inaczej spojrzą na prace twórcze i z pewnością odezwie się w nich zew kreatywności. Książka skierowana do przedszkolaka i ucznia dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczą kredki i nożyczki oraz odrobina wyobraźni by zaskoczyć efektem. Świetny pomysł na prezent!

 

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz