„Różowa walizka” – Wydawnictwo ADAMADA

Po raz kolejny mieszczące się w Gdańsku Wydawnictwo Adamada utwierdziło nas w przekonaniu że dokłada wszelkich starań by książki które ukazują się nakładem tejże oficyny były na najwyższym poziomie. Tym razem mali czytelnicy mają okazję przekonać się że warto mieć swoje zdanie i nie należy poddawać się opiniom innych.

 

 

„Różowa walizka”  to opowieść autorstwa Susie Morgenstern – amerykańskiej pisarki, której książki stały się klasyką literatury młodzieżowej. Książka jest bogato ilustrowana, charakterystyczną kreską Serge Bloch – znakomitego francuskiego grafika i ilustratora. Dodatkowym atutem jest twarda, płócienna oprawa, która wyróżnia książkę spośród wielu innych dostępnych na rynku. Wewnątrz dominują spokojne, stonowane, pastelowe kolory a wśród nich gości ONA – jaskrawa różowa walizka – główna bohaterka całego zamieszania.

Na świat przychodzi dzidziuś, którego wszyscy członkowie rodziny obdarowują upominkami. Wśród zwyczajnych, tradycyjnych podarków, takich jak pluszaki, zabawki, ubranka, czy mebelki, ważący 3437 gramów noworodek otrzymuje w prezencie od babci walizkę, na dodatek we wściekle różowym kolorze! Zapewne nie trudno wyobrazić sobie jakie było zdziwienie rodziców, gdy taki podarek trafił do maleństwa. Mama małego Beniamina chowała ów prezent do szafy, jednak maluch zawsze wodził za nim oczyma, a im był starszy tym stanowczo domagał się jego obecności. Chłopczyk był ogromnie szczęśliwy gdy to babcia sprawowała nad nim pieczę, gdyż pozwalała mu nawet odbywać drzemki w tym nietypowym prezencie. Z biegiem lat chłopiec dorastał, a walizka zawsze mu towarzyszyła. Zabierał w niej książki do szkoły, później wędrowała z nim do pracy, aż w końcu przeniosła się ze swoim właścicielem do jego własnego mieszkania… Jaki jednak los spotkał ową główną bohaterkę gdy Benjamin wziął ślub i zapakował w nią swoje rzeczy na podróż poślubną? W pewnym sensie zniknęła ona z życia mężczyzny, ale czy na pewno? Koniecznie przekonajcie się sami i sięgnijcie po tę wartościową, cudownie zobrazowaną opowieść z ważnym przekazem, które powinno poznać każde dziecko!

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

 

Polecamy! Książka umocni w dzieciach przekonanie że warto mieć swoje zdanie i być jemu wiernym. Uświadomi czytelnikom że nie należy poddawać się stereotypom, tylko należy postępować zgodnie ze swoim pragnieniem. Lektura podpowie także rodzicom że warto wspierać dziecko w jego wyborach i że należy być dla niego wsparciem. Myślę, że każdy z nas znajdzie w swoim życiu taką „różową walizkę” – coś co jest dla niego ważne, a czego być może wstydzi się przed innymi… Książka przekonuje że zawsze znajdzie się rozwiązanie z sytuacji, wystarczy tylko chcieć i podejść do tematu ze spokojem i rozwagą.

 

koszyk

 

 

Dodaj komentarz