„Zwierzęcy Alfabet”- wesoła nauka liter! Krystian Wasiluk

Bardzo cenię ludzi, którzy spełniają swoje pasje i marzenia. Takie chwile w życiu dodają skrzydeł, odwagi, a przede wszystkim poczucie radości i spełnienia. Dziś przygotowałam recenzję bardzo pomysłowej i bogato ilustrowanej książki, która jest debiutem literackim młodszego aspiranta Krystiana Wasiluka z gdyńskiej komendy.

„Zwierzęcy Alfabet” powstał z potrzeby serca i inspiracji własnymi dziećmi. To właśnie dzięki najmłodszej córce autora zafascynowanej literami powstały wiersze z polskim alfabetem, przy okazji których dziewczynka poznała ciekawostki na temat zwierząt. Mł. asp. Krystian Wasiluk wydrukował książeczkę „po amatorsku”, a jego córka Agatka chodziła z nią dumnie i prosiła kilka razy dziennie, aby czytać zawarte w niej wiersze, aż nauczyła się wszystkich na pamięć! I to jest chyba najlepsza rekomendacja, że po tę książkę warto sięgnąć! Dziś została oficjalnie wydana i może trafić do rąk waszych pociech.

koszyk

W książce znajdziecie aż 32 rymowane historyjki, przedstawiające w ciekawy i pomysłowy sposób wszystkie litery alfabetu. Każda opowieść dotyczy innego zwierzaka, który skrywa się za swoim cieniem. Możecie czytać wspólnie krótkie historyjki i odgadywać o jakim zwierzaku mowa! Świetna zabawa dla całej rodziny, a przy okazji oswajanie maluchów z wieloma gatunkami zwierząt.

Kto ma twarde łuski, niczym zbroja? Jakie zwierzę swoimi mocnymi zębami jest w stanie ściąć drzewo? Kto składa wieeelkie, zielone jaja? Kto żywi się liśćmi akacji? Na te i wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedzi w tej uroczej książce! To przyjemna, wesoła nauka alfabetu, podana w przystępny i bardzo atrakcyjny dla małego dziecka sposób.

Książka ma wygodny format i miękką oprawę, więc wszędzie można zabrać ją ze sobą. Idealna dla małych rączek, odkrywających świat liter i zwierząt.

Bardzo polecam! Wartościowa pozycja w biblioteczce każdego malucha.

„Zwierzęcy alfabet”

Tekst: Krystian Wasiluk

Ilustracje: Anna Jaroń

Oprawa: miękka

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: Samowydawcy.pl

Dodaj komentarz