Pomocne bajki na codzienne troski – Wydawnictwo BOOKOLIKA

Z radością patronuję wartościowym, mądrym książkom, które wspierają dzieci w oswajaniu wyzwań.

Każdego dnia zmierzamy się z przeróżnymi emocjami, czasem sytuacjami, które dla małych dzieci mogą być trudne do zrozumienia. Aby pomóc malcom rozumieć zachowania swoje i innych warto sięgać po książki, które w przystępny, prosty i bardzo życiowy sposób tłumaczą je i objaśniają.

Ewa Czajka prowadząca od kilkunastu lat przedszkole integracyjne, terapeutka pedagogiczna, doktor nauk i pisarka przygotowała dziesięć historii, które będę świetnym wsparciem dla przedszkolaków w przeżywaniu codziennych wyzwań w domu i wśród rówieśników. Każda opowieść zakończona jest radą i ważnym przekazem, pomagającym dzieciom zrozumieć dane zachowanie i sytuacje.

koszyk

Zazdrość to częste uczucie, pojawiające się w sytuacji frustracji. Czy można przekuć ją w coś pozytywnego? Oczywiście! Jedna z opowieści udowodni małym czytelnikom jak zamienić ją w bodziec do realizacji własnych pasji i talentów.

Co zrobić w nerwowej sytuacji, gdy zginie nam coś ważnego i bliskiego? Na to również znajdziecie „przepis” i wsparcie, by nie popaść w panikę i przerażenie.

Czy warto otwierać się na nowe znajomości? Czasami przychodzi to trudno, bo strach i nieśmiałość potrafią namieszać w głowie, jednak warto je przezwyciężać. Jedna z historii przekona dzieci, że nowe przyjaźnie są bardzo ciekawe, pomocne i inspirujące, nawet jeśli ktoś wygląda inaczej i myśli inaczej.

W książce nie zabrakło ciekawej historii dotyczącej dzielenia się, pomysłów na nudę, czy opowiadania o niepewności i nieśmiałości.

Jak okiełznać silną potrzebę ruchu i przeżywanie emocji? Co zrobić, gdyś ktoś ma poczucie bycia ważniejszym lub lepszym od innych? Jak okazywać szacunek innym ludziom i dlaczego wyśmiewanie jest złe? Jak poradzić sobie z silnym pragnieniem posiadania czegoś, czego mieć nie możemy? Jak budować cierpliwość i pielęgnować wyobraźnię?

Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziecie w „Pomocnych bajkach na codzienne troski”. Bogato ilustrowana książka będzie wartościową i mądrą lekturą dla każdego przedszkolaka. Myślę, że dzięki tym historiom dzieciom znacznie łatwiej będzie zrozumieć właśnie zachowania i rówieśników.

Serdecznie polecam!

„Pomocne bajki na codzienne troski”

Tekst: Ewa Czajka

Ilustracje: Agnieszka Matz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: BOOKOLIKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.