Zwierz się zwierza. Bajki o ważnych emocjach i wielkich wyzwaniach – 2 tomy w etui. Wydawnictwo WIR

Emocje i wyzwania towarzyszą nam każdego dnia. Małym dzieciom z wielkim trudem przychodzi ich oswojenie i zrozumienie, dlatego warto o nich rozmawiać i pokazywać, że są czymś normalnym w naszym życiu. Dzięki książkom dajemy najmłodszym szansę na lepsze poznanie siebie i nazywanie emocji, potrzeb, uczuć. Na rynku książki dziecięcej takich pozycji jest coraz więcej, z czego bardzo się cieszę, bo każdy może wybrać coś dla siebie. Dziś chciałam pokazać Wam pewną wyjątkową serię! Oczarowała mnie już samym wydaniem, jakością, pomysłowością, a gdy przeczytałam obie książki z dziećmi utwierdziłam się w przekonaniu, że to jedne z najlepszych propozycji dla dzieci dotyczące emocji i wyzwań.

koszyk

„Zwierz się zwierza. Bajki o ważnych emocjach i wielkich wyzwaniach” to 2 tomy w eleganckim, kartonowym etui. Jest to bajkoterapia dla przedszkolaka, pomagająca utożsamić się ze zwierzęcymi bohaterami i lepiej zrozumieć siebie. Myślę, że książki z powodzeniem można czytać dzieciom w wieku 3 – 5 lat, a nawet nieco starszym. Mój siedmiolatek bardzo je polubił.

Autorką książek jest Ewa Stadtmüller, zaś piękne ilustracje przygotowała Edyta Karaban. Seria ukazała się nakładem wydawnictwa WIR.

Nie są to zwykłe bajki! To bardzo rzetelnie, ciekawie i pomysłowo przygotowane książki. Każdy tom zawiera kilkanaście historii, a do każdej z nich dołączone są pytania, które mogą zainspirować do rozmowy. Znajdziecie tu również rady mądrej sowy, dzięki którym wspólnie z dzieckiem odkryjecie znacznie opowieści. Do tego są także liczne propozycje na zabawy domowe i przedszkolne oraz coś, co bardzo nam się spodobało – bajki dostępne są w formie nagrań audio! Przy każdej historii jest kod QR, dzięki któremu szybko możemy przejść do nagrania i odsłuchać bajki. Ja najpierw sama przeczytałam Stasiowi wszystkie opowieści, a później po kilka razy słuchał ich z nagrań.

Na wstępie tomu pierwszego przeczytacie bajkę dla Was – rodziców, opiekunów, wychowawców. To ciekawe wprowadzenie o tym, jak ważną rolę odgrywa bajka w rozwoju dziecka. Historie nie zawierają morału, ale są przystępnie dodane podsumowania, które zwracają uwagę na ich prawidłowe rozumienie. Ponadto znajdziecie ciekawy poradnik z cechami rozwoju dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat, który również rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże lepiej zrozumieć dziecko w danym wieku.

„Zwierz się zwierza. Bajki o ważnych emocjach”

Znajdziecie tu 13 historii, których bohaterami są zwierzęta. Każdy rozdział dotyczy innej emocji. Tematy są różne i dotykają np. pojawienia się nowego członka rodziny, prawa do złości, pokonywania nieśmiałości i tremy, odnalezienia się w nowym środowisku (np. przedszkolu), czy trudności w nawiązywaniu nowych znajomości. Jest także zazdrość, różnice między nami i marzenia, które warto spełniać, mimo licznych przeciwności losu. Będzie tu także temat trudny dla wielu dzieci dotyczący umiejętności przegrywania oraz ten poruszający siłę współpracy.

„Zwierz się zwierza. Bajki o wielkich wyzwaniach”

W tomie drugim znajdziecie 12 bajek. Tu również bohaterami są zwierzęta, a historie dotykają zachowań w trudnych sytuacjach. Dzieci dowiedzą się, jak wielką wagę ma przestrzeganie zasad i dotrzymywanie słowa, jak ważny i potrzebny jest codzienny ruch oraz jak pożyteczną rzeczą jest sen. Autorka poruszyła tu również częsty temat grymaszenia przy jedzeniu i odmawiania próbowania nowych smaków. Będzie również piękna opowieść o tym, jak wiele potrafi zburzyć niezgoda. Nie zabrakło tematu bałaganu, z którym często nasze dzieci także się mierzą, przechwalania się, zmyślania i wiele, wiele innych.

Bardzo wartościowe, mądre i potrzebne książki. Dużym walorem są wydania. Twarde oprawy i doskonałej jakości gruby papier nadają tym publikacjom wyjątkowości. Nie są to książki na raz! Poruszają tak wiele codziennych, zwykłych sytuacji, że warto do nich wracać regularnie i uczyć dzieci rozmawiania o swoich potrzebach, emocjach i troskach. Bardzo polecam!

Do końca grudnia pakiet możecie kupić

w promocyjnej cenie tutaj: KLIK

Wydawnictwo WiR - sklep internetowy

Dodaj komentarz